Uzaktan Eğitim İçin Flash Player Ayarları Nasıl Yapılır.?

Ülkemizde yaşanan salgın dan dolayı önlem olarak okulların kapatılması üzerine uzaktan eğitim sistemine geçildi. Uzaktan eğitim sistemine geçilmesiyle beraber okulların verdiği link üzerinden ders videolarına erişim sağlayarak veya canlı olarak derslerimizin takibini yapabileceğiz.

Fakat gelen linklere  tıkladığımızda yönlendirilen tarayıcılarımızda flash player olmadığı için yada izin verilmediği için videolara erişim bulunmuyor.Bunun için birkaç basit işlem  yapmamız gerekiyor.

Uzaktan Eğitim İçin Flash Player Ayarları Nasıl Yapılır. Ekranda göründüğü gibi flash player olmadığı için  videolara erişim bulunmuyor.Image 2 2 Tarayıcının sağ üst köşesinde bulunan yapbozz bezeyen  üzerinde çarpı işareti olan simgeye tıklıyoruz.Image 3 3 Buran yönet diyoruz.açılan ekranda izinlere bakıyoruz izin verilmemişse izin veriyoruz. Yadafarklı olarak yine tarayıcımız açıkken güvenli değil yazısına tıklıyoruz.Image 4 3 Flash yazan yere tıklıyoruz varsayılanı izin ver olarak değiştiriyoruzImage 6 3 Ardından sayfayı yeniliyoruz ve video erişimimiz sağlanmış oluyorImage 5 3