Birçoğumuz aktif olarak Spotify ve macromusic kullanıyor ve burada sevdiğimiz sanatçıların şarkılarından oluşan dinleme listeleri oluşturuyoruz.

Aksi idda edilemeyecek bir gerçek şudur ki artık telefonlarımızı arama yapmaktan. Çok medya oynatıcı olarak kullanıyoruz ve bu dosyaları da her yerde bulmak mümkün değil. Spotify ile lisanslı şekilde istediğimiz içeriğe erişebiliyor çalma listeleri oluşturabiliyor hatta bu listeleri toplumun kullanımına açık hale getirebiliyoruz. Siz de çevrenizde Spotify da dinlediğini sürekli Instagram Story’sinde paylaşan insanlar görmüşsünüzdür, yada bunu kendiniz yapıyor da olabilirsiniz ancak şunun müjdesini verelim; artık bunu kimsenin yapmasına gerek yok çünkü tek amacı Spotify listesini paylaşmak olan bir uygulamamız var.

İşte macromusic

Uygulamamızın ismi ise “MAKROMUSIC” macromusic ile listenizi ve son dinlediğiniz şarkıyı paylaşmış olacaksınız.  ve sizinle aynı tür dinleyen insanlarla “match” olacaksınız yani arkadaş olmak için bir fırsatınız olacak. Bu şekilde yeni insanlar tanıyabilecek ve yeni arkadaşlıklar kurabileceksiniz. Bizlere biraz da Tinder’ı hatırlatan uygulama giriş için yalnızca Spotify hesabınıza gerek duyuyor ve kullanımı oldukça basit. Eğer başta söylediğimiz şekilde. Instagram hikayelerinde de şarkılarını paylaşan birisi değilseniz “ne gerek var ki buna!” diyebilirsiniz ancak uygulamanın temel çıkış nedeni connected2me ve Tinder ile aynı ; yeni insanlar tanımak ve bu insanlarla aramızda ortak bir nokta bulmak. Günlerimizin çoğunun evde geçtiği bu günlerde birçoğumuzun canının sıkkınlığını gidereceğini düşünerek uygulamamızın kullanımını anlatalım isterseniz:

gorsel 1 2

Uygulamayı indirip ilk kez açtığımızda oturum açma ekranına geliyoruz. Ve burada mutlaka Spotify hesabımızı bağlamamız gerekiyor. Bağladıktan sonra ise  macromusic Spotify verilerimizle senkronize olmaya başlıyor. (bu kısım uzun sürebiliyor)

gorsel 2 1        gorsel 3 2

Birisi ile eşleştiğimizde bu bildirimi görüyor ve kabul et diyerek karşıdaki kişinin sohbet. Teklifini kabul ediyoruz artık bu noktadan sonra istediğimizi dinleyip. İstediğimiz dinleyici kitlesine erişerek bizimle benzer şeylerden hoşlanan. En azından bir ortak özelliğimiz olan insanlarla tanışabiliriz.