Değerli takipçilerimiz artık Apple Watch 5 ve  akıllı saatlerimiz yada bilekliklerimiz giderek hayatımızın bütünleşmiş bir parçası olma yolunda. Her gün bu aletlere biraz daha alışıyor ve biraz daha konforlu bir hayat yaşamaya başlıyor ve bunun için azımsanmayacak ücretler ödüyoruz. Peki bizlere verdiğimiz paranın hakkını en çok hangi cihaz verebilir? Şuna emin olabiliriz ki hayatımızın değeri paha biçilemez! Yere sert düştüğümüzde acil çağrı yapan birisi hep yanımızda olsa?

gorsel 2 2      gorsel 4 1

Yada kalp atış hızımız yükselince hastaneye gitsen mi acaba sorusunu duysak ve bu şekilde hastalıklarımızın erken teşhisi olsa  harika olurdu değil mi? Bu saydıklarımız 2018 için güzel hayallerdi ve  2020 de bunların neredeyse tamamı gerçekleşti. Peki ama bunu kim mi yapacak “Apple Watch 5” evet 5. Nesil Apple Watch bütün bu saydıklarımızı ve fazlasını yapabiliyor 44mm alüminyum kadran ile kullanıcıları ile buluşan saat 18 saatlik pil ömrü ile neredeyse günün her anında adeta koruyucu meleğimiz gibi bizimle.

Apple Watch 5 kurulum etabı

Bu özelliklerin özellikle üstünde durulması gerektiğinin farkındayız. Çünkü nerdeyse bütün saatler zamanı gösterebiliyor. Bu saati özel yapan şeyin ne olduğunu tam olarak idrak etmek bu sebeple oldukça önemli.  Apple.com da saat hakkında hazırlanan ve kullanıcıların. Apple Ceo su Tim Cook’a gönderdiği videoları görünce neden bahsettiğimizi çok daha iyi anlayacaksınız. Değerli okurlar saatin bir bebeği hayata döndürüşü eminim sizleri de derinden etkileyecektir. İsterseniz hızlıca saatimizin diğer saatlerden ayrılan özelliklerinden kısaca bahsedelim.

gorsel 5

Batarya: Gecelik şarj ile yoğun kullanımda  18 saat pil ömrüne sahip. Olan li-ion batarya Apple manyetik şarj istasyonu ile beraber geldi. 18 saatte eğer 60 dk lık canlı antrenman yapmazsanız 20+ saat de kullanılabilecektir.

Sensörler: belki de en önemli kısmı bu olabilir saatin çünkü sesli ortamlarda geçirdiğiniz süre uzun olursa sizi uyaran bir gürültü sensörü, sürekli olarak aktif olan bir elektronik kalp atış sensörü, ve her ışıkta onu fark etmeniz için bir ışık sensörü var ivme ölçer, jiroskop gibi bütün akıllı saatlerde olan özellikleri anlatmanın ise bu özelliklerin yanında gerekli olmadığı kanaatindeyiz.

EkranForce TouchIon-X CamRetina EkranSürekli Açık (Always-on)1000 nit Parlaklık. Ekran özellikleri ile gelen saatimiz ekran deneyimi ile harika bir performans verdi.  Bu arada şunu da atlamamak gerekir ki. Şu anda piyasadaki en parlak ekranlı telefon dahi 650cd nit dolaylarında parlaklık sunar.