Keenetic ürünleri içerisinde giriş seviyesinde bulunan Keenetic Start, evinde veya iş yerinde Wi-Fi ağının kapsamını genişletmek isteyenler için makul bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Keenetic Start ile ilgili bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

075c932ddb2e433ea91f2bb8fb8348f8

Keenetic Start, 100 Mbps’ye kadar tüm internet planları için kesintisiz internet erişimi sağlayan bir cihaz. Evinizde, modemden uzakta bulunan set üstü cihaz, ev sinema sistemi, eğlence cihazı, oyun konsolu gibi cihazları kablo bağlantısı üzerinden internete bağlamak için Keenetic Start uygun bir seçim olabilir. Arkada bulunan dört adet Ethernet portu sayesinde Wi-Fi desteklemeyen multimedya cihazlarınızı da kabloyla bağlayarak onlara internet erişimi imkanı sağlamakta. 2 adet 5dBi  yüksek hassasiyetli Wi-Fi anten, döndürülebilir olması sinyal akışını ayarlamanızı kolaylıkla yapabilirsiniz. Cihazın ön tarafında güç, ağ bağlantısı ve Wi-Fi bağlantısı için gösterge lambaları var. Aynı zamanda çok işlevli bir düğme bulunmakta. Bu düğmenin görevlerini, Wi-Fi ile bağlantılı şekilde, web arayüzü üzerinden ayarlama imkanınız bulunmakta. Arkada tarafta ise 4 adet Ethernet portu, sıfırlama düğmesi ve güç girişi yer almakta.

669030 w432h432

Keenetic Start’ın 16 MB flaş bellek, 64 MB DDR2 SDRAM, 575MHz işlemci gibi özelliklerin bulunduğunu belirtelim. Keenetic OS işletim sistemiyle yüklü olarak gelen cihaz 2.4 GHz frekans bandında çalışıyor ve 802.11n Wi-Fi desteğine sahip. Bu da günümüzde çoğu ev ve iş yeri için yeterli bir internet bağlantı hızı sağladığını gösteriyor. Kurulumu ister bilgisayar, ister akıllı telefon üzerinden yapabilirsiniz. Keenetic Start’ı prize bağladıktan sonra Keenetic uygulamasını açın. Daha sonra cihazın altındaki barkodu okutarak Keenetic Start’ın sağladığı Wi-Fi ağına cihazınızı ekleyin. Sonra uygulamaya geri dönerek kurulum sihirbazını çalıştırın.

10323780829234

Keenetic Start açılışta router modunda başlıyor. Ancak kurulumun hemen başında çalışma modunu değiştirebilirsiniz. Eğer Start ile mevcut Wi-Fi şebekenizi kablosuz bağlantı üzerinden genişletmek istiyorsanız, o hâlde buradan Tekrarlayıcı moduna moduna geçiş yapmalısınız. Bunun ardından cihaz yeniden başlatılacaktır. Daha sonra Keenetic Start?a bilgisayarınız ile Ethernet portu üzerinden bağlantı kurmalısınız ve gerekli IP ayarlarını yapmalısınız. Keenetic Start, modu değiştirdiğinizde hangi IP değerlerini atamanız konusunda size yol gösteriyor. Daha sonra internet tarayıcısı üzerinden web arayüzüne erişebilir, cihazın evinizde veya iş yerinizdeki mevcut Wi-Fi ağına bağlantısını gerçekleştirebilirsiniz.