Windows 11 etkinleştirme hatası 0x87e10bc6 oluştuğunda sorun yapmayın. Yine de Windows 11’ietkinleştirebilirsiniz.

Aktivasyon sorun gidericisi, bazı kullanıcılar için bir 0x87e10bc6 hatası düzeltmesi olur.

Bazı kullanıcılar, güvenlik duvarlarını devre dışı bırakıp kaldırarak Windows 11 etkinleştirme hatası 0x87e10bc6’yı da düzeltebilir.

Windows 11 etkinleştirme hatası 0x87e10bc6 sorunu, bazı kullanıcılar için platformu Ayarlar aracılığıyla bir ürün anahtarıyla etkinleştirmeye çalıştıklarında ortaya çıkıyor. Bu sorun oluştuğunda, Ayarlar’daki Etkinleştirme sekmesi aşağıdaki hata mesajını görüntüler:

Bir şey aktivasyon sunucularımızla iletişim kurmamızı engelledi. Birkaç dakika bekleyin ve ardından tekrar deneyin. Hata kodu: 0x87e10bc6

Bu özel etkinleştirme hatası, Microsoft’un etkinleştirme sunucusuyla bağlantıyı engelleyen bir güvenlik duvarı nedeniyle ortaya çıkabilir. Sonuç olarak, kullanıcılar bu hata oluştuğunda Windows 11’i ürün anahtarlarıyla etkinleştiremezler.

Ne yazık ki, Windows 10 kullanıcıları bile geçmişte aynı sorundan mustaripti, bu nedenle bu sorunla ilgilenmeye hazırlıklı olmak büyük bir fark yaratabilir.

Windows 11 etkinleştirme hatası 0x87e10bc6 sorunu

Windows 11 etkinleştirmem gerekiyor mu?

Kullanmaya devam etmek için Windows 11’i etkinleştirmek şart değildir. Ancak, Windows 11 etkinleştirilmediğinde uygulanan bazı kısıtlamalar vardır. Masaüstünde Windows’u Etkinleştir filigranını ve tek bir şey için düzenli etkinleştirme bildirimlerini fark edeceksiniz.

En dikkate değer kısıtlama, etkinleştirilmediğinde Windows 11’in Kişiselleştirme ayarlarının gri renkte görünmesidir.

Bu nedenle, Kişiselleştirme sekmesindeki ayarların hiçbiriyle platformu özelleştiremezsiniz. Bu sekme, diğerleri arasında temaları, renkleri ve masaüstü duvar kağıdını değiştirme seçeneklerini içerir.

Bununla birlikte, bundan rahatsız değilseniz, Windows 11 etkinleştirme hatası 0x87e10bc6’yı düzeltmeniz gerekmez. Yine de, bu olası çözümlerden bazılarıyla Windows 11’de bu hatayı düzeltebilirsiniz.

Windows 11 etkinleştirme hatası 0x87e10bc6 nasıl düzeltebilirim?

1. Windows 11’i birkaç gün sonra yeniden etkinleştirmeyi deneyin

0x87e10bc6 etkinleştirme hatasının bir Microsoft etkinleştirme sunucusu sorunu nedeniyle olması söz konusu olur. Sunucu geçici olarak kapalı olur.

11858 teknik destek

Bu durumda, Windows 11’i etkinleştirebilmek için bir veya iki gün beklemelisiniz. Birkaç gün sonra sorun devam ederse, aşağıdaki çözümleri uygulayın.

2. Aktivasyon sorun gidericisini çalıştırın

 1. Windows 11’in Başlat düğmesini tıklayın ve Ayarları seçin.
 2. Sistem sekmesinde Aktivasyon’u seçin.
 3. Ardından, genişletmek için Etkinleştirme durumuna tıklayın.
 4. Sorun Gider butonuna basın.
 5. Sorun gidericinin taramasını bekleyin ve Bu düzeltmeyi uygula seçeneğini belirleyin.

3. Komut İstemini Kullanın

 1. Büyüteç simgesiyle görev çubuğu düğmesini tıklayın.
 2. Arama kutusuna cmd anahtar sözcüğünü girin, Komut İstemi arama sonucunu sağ tıklayın ve Yönetici olarak çalıştır öğesini seçin.
 3. Ardından yandaki komutu yazın ve enter tuşuna basın:slmgr /ipk *Product Key*
 4. Ardından, yandaki komutu girin ve enter tuşuna basın:slmgr /ato
 5. Açılan Windows Komut Dosyası Ana Bilgisayarı iletişim kutusunda Tamam’ı tıklayın.
 6. Başlat menüsünden Güç > Yeniden Başlatı seçerek masaüstünüzü veya dizüstü bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Windows 11’i telefonla etkinleştirebilir miyim?

Windows 11’i etkinleştirmek için çevrimdışı bir telefon yöntemi vardır. Microsoft’un Ürün etkinleştirme web sayfasında özetlendiği gibi Ayarlar aracılığıyla Windows’u telefonla etkinleştirmeyi seçebilirsiniz. Alternatif olarak, Çalıştır penceresine slui.exe 4 yazın ve Tamam butonuna tıklayın.

Açılan Windows Etkinleştirme penceresinde, açılır menüden bir konum seçmeniz gerekir. Ardından pencere, Windows’u etkinleştirmek için aranacak bazı ücretsiz numaraları görüntüleyecektir. Platformu çevrimdışı etkinleştirmek için gereken sayıları not edin.

Ancak, PC’niz internete bağlıysa Windows 11’i telefon üzerinden etkinleştirmeniz gerekmez. Önce yukarıdaki 0x87e10bc6 hatası için olası tüm çözümleri uygulamayı deneyin. Windows 11 kılavuzunun kopyanızı etkinleştiremiyorum bölümündeki düzeltmeler de bu sorunun çözülmesine yardımcı olur.

Windows 11 etkinleştirme hatası 0x87e10bc6’yı aşağıdaki yorumlar bölümünde tartışabilirsiniz. Orada herhangi bir soru eklemekten veya hatta başka herhangi bir 0x87e10bc6 hata çözünürlüğünü paylaşmaktan çekinmeyin.