Gmail Kişilerini iPhone’a Aktarma. Kişi rehber aktarımı nasıl yapılır?  Günlük hayatımızda kullandığımız cep telefonları neredeyse yaşamın vaz geçilmezi oldu. Android akıllı telefonların yaygınlaşması ile -beraber bir çok alanda gelişmeler meydana geldi. Akıllı telefonlar ile beraber kullanılan uygulamalar, sosyal medya hesapları, oyunlar ve benzeri bir çok ağ etkileşime girdi. Android telefonlar özellik ve kullanım bakımından bir çok kullanıcının beğenisini aldı. Fakat gelişen teknoloji ile beraber telefon markaları ve işletim sistemleri de değişti.

Son dönemlerin trendi olan IPHONE serisi oldukça ilgi gördü. İOS cihazlar üretime sunulduktan kısa bir süre  sonra piyasaya çıktı. Telefon tutkunu olan kullanıcılar sayesinde çok kısa süre içerisinde oldukça geniş kitlelere ulaştı.

Cihazların işletim sistemleri, özellikler, görseli ilk bakışta ilk bakışta dikkat çeken özelliklerinden birisi. Ancak İos kullanımı ilk başlarda zor gelse de zamanla oldukça kolay olduğu anlaşılıyor.

Ancak Kullanıcı kitlesinin son zamanlardaki İos cihazlara olan ilgisi göz ardı edilecek gibi değil. IPHONE kullanıcıları ya da yeni kullanmaya başlayacak kişilerin en büyük korkularından birsi rehberini kaybetme endişesi oldu.

İos bu konuda kullanıcılarına güzel bir haber vermeyi hedefledi ve başardı.  Sizlerde yeni bir İphone aldınız ve rehberimi nasıl aktarırım diye düşünüyorsanız bu makalemiz oldukça işinize yarayacak.

11858 teknik destek

İos cihazımıza rehberi aktarabilmemiz için kullanılan birden fazla uygulama yer alıyor. Ancak bazen bilmediğimiz uygulamaları kullanmaktansa daha güvenilir yollar aramayı tercih ederiz.

Bu güvenilir yöntem ise g-mail hesabımız olacak. Ancak bu yöntem için Android kullanırken telefon rehberinizi Google hesabınızda depoluyor olmanız gerektiğini iletelim.

Zaten aksi bir depolamanın pek bir mantığı yok. En pratik ve kolay kişi aktarımı E-POSTA  yeni cihaza eklemek.

IOS cihaz için yapmanız gereken birkaç basit adım var. Bunlar aşağıdaki metinde sırası ile yer almakta.

İlk olarak yapılması gereken Gmail hesabımızı İOS’a eklemek gerekecektir.

Fakat Bu işlem için Telefonunuzdan ayarlar menüsüne giriş yapın.

Hemen ardından mail, kişiler ve takvim başlığı altında Android hesabınızı sisteme girmelisiniz.

resim

Açılan ekrandan ise senkronize etmek istediğiniz ögeleri seçebilirsiniz.

Ancak Gmail rehberiniz için gmail kişiler seçeneğini açık hale getirilmesi yeterli olacaktır.