Günümüzde internet üzerinden Youtube , Dailymotion ve buna benzer bir çok platform üzerinden dizi,belgesel,futbol maçları , yeri geldiğinde filmler izleyebilmekteyiz fakat reklamlar dahilinde olmak şartıyla ve bu reklamlar çoğu zaman can sıkıyor .

Yaklaşık 3-4 senedir ülkemizde de faaliyet gösteren Netflix,BluTV,PuhuTv gibi platformlar kendi ekosistemini kurarak kendi içlerinde ki yapımlarla ve kendilerine özel içeriklerle kullanıcı deneyimine sunulmuş vaziyette , ülkemizde de çok fazla rağbet gören bu platformlar kendi dünyalarında bizlere bir çok farklı içeriği çeşitli kategorilerle sunmaya devam ediyor , fakat dediğimiz gibi yapım , senaryo süreci , oyuncu ücretleri ve kullanılan teknolojiler baz alındığında bu firmalara oldukça pahalıya patlıyor , ve bu ücretlerde bir paket halinde platforma üye olan kullanıcılara paketler halinde yansıtılıyor.

5fe34959214ed803bc58be24 (800×400)

Ülkemizin Ünlü Medya Patronlarından biri olan ‘Acun Ilıcalı’ bu konuda da sektöre giriş yaparak yerli Netflix olarak lanse edilen EXXEN isimli platformu tanıttı , EXXEN kendi ekosistemiyle birlikte bir çok özgün içeriği barındırıyor.

BluTV-bu-hafta-sonu-icin-ucretsiz-00.jpg (500×281)
Bunlara örnek olarak Reality Showlar , Yarışma Programları , Diziler ve popüler filmler örnek olarak verebileceğimiz türler.

thibault-penin-AWOl7qqsffM-unsplash-scaled.jpg (2560×1709)

Uzun uzadıya düşünüldüğünde medyanın güçlü bir yayın aracı olduğu şu dönemde böyle bir atılım hem ülkemiz açısından hem de kullanıcılar açısından rağbet göreceği düşünülmekte olan bir platform özellikle Netflix’in uyguladığı ücret politikasına göre son derece rekabetçi olacak paket ücretleriyle tercih sebebi olacağını düşünüyoruz , eğer ki diğer yapım firmaları ile de bu konuda bir anlaşma sağlanırsa gayet keyifli olacağı aşikar.

Bunun tabi ki de teknolojik yanları da mevcut , bizi ilgilendiren kısmı yayınlanacak içeriklerin filmlerin , teknoloji süreci , çözünürlükleri , yapım kaliteleri ve uygulamanın ara birimi ve kullanım kolaylığı bunları gün geçtikçe sizlerle paylaşmaya ve değerlendirmeye devam edeceğiz. Yerli Netflix olan EXXEN tahminimizce ilk aylarda kullanıcı kitlesine erişme amacıyla çok makul fiyatlara paketler satışa sunacaktır , ilerleyen günlerde eğer ki bir popülerlik kazanırsa bu kullanıcılar içinde seçenek çoğunluğu olarak tercih sebeplerinden biri olacaktır.