Ana Sayfa Bilgisayar Windows 10’da Koyu Mod Nasıl Açılır/Kapatılır

Windows 10’da Koyu Mod Nasıl Açılır/Kapatılır

0

Dünya genelinde kullanım oranı en yüksek bilgisayar işletim sistemi olan, ABD’li teknoloji devi Microsoft tarafından geliştirilen Windows 10 geçtiğimiz aylarda 20H1 güncellemesini alarak kullanıcı deneyimi çok daha iyi hale getirdi. Bu güncelleme ile birlikte mevcut Windows 10 işletim sistemi bir çok yeni özelliğe kavuştu. Son dönemde bir çok marka tarafından çeşitli alanlarda kullanılan ‘Karanlık Mod/Koyu Mod’ tasarımı da bu güncellemenin içerisinde yer alıyor. Akıllı telefonlar, tablet, gmail arka planı hatta ülkemizde en yayın zincir market perakendecisi BİM’in tabelaları mağaza konseptine sıkça karşılaştığımız karanlık mod teması artık Windows 10’da da mevcut. Klasik görünümden sıkılan Windows 10 kullanıcıları bilgisayarlarında karanlık mod temasını aktifleştirmek isterlerse aşağıdaki adımları uygulayabilirler.

 

Öncelikler masaüstünde herhangi bir boş noktaya mouse’umuzun sağ tuşuyla tıkladıktan sonra Kişiselleştir bölümüne girerek işlemlerimize başlıyoruz.

 

Daha sonra açılan bu ekranda bulunan Renkler sekmesine geçiyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

 

 

Bu bölüme girdiğimiz iki farklı bölüm olarak renk ekranlarımız karşımıza geliyor. Birinci bölümde genel Windows genel alanların arka plan temasını belirlerken, ikinci bölümde ise uygulamalarımızın temasını seçebiliyoruz. Koyu modu aktif konuma getirdiğimiz daha evvelden bir çok noktada açık renk olarak gördüğümüz alanları koyu renklerde görebiliriz.

 

Bazı Windows 10 kullanıcılarında bu alan görünmeyebilir. Bunun iki farklı sebebi olabilmektedir. Kullanıcı sistemi Windows 10 20H1 güncellemesini almamış ya da tamamlamamış olabilir ya da Windows 10 kayıt defterinde oluşan hasarlar sonucu işletim sistemindeki bazı alanlar kullanılamaz duruma geçmiş olabilir. Koyu mod alanının çıkmaması durumunda öncelikli olarak sistem güncellemeleri kontrol edilmeli, güncelleştirmelerde bir problem görülmüyorsa, sırası ile sistem geri yükleme ve sistem sıfırlama denenebilir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

 

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA