Ana Sayfa Haberler WatchOS 6 Yüklü Apple Watch’ta Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır?

WatchOS 6 Yüklü Apple Watch’ta Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır?

0
11858 teknik destek
11858 teknik destek

Apple Watch’unuzdaki yazılımı güncellemek için artık iPhone’unuzu kullanmak zorunda değilsiniz. watchOS 6 yüklü Apple Watch’unuzda yazılım güncellemesini direkt Apple Watch cihazınız üzerinden yapabilirsiniz. İşte, watchOS 6 yüklü Apple Watch’unuzda yazılım güncellemesi için yapmanız gerekenler!

Daha önceleri, Apple Watch’unuzun watchOS yazılımını (işletim sistemini) güncellemek için, Watch App uygulamasının yüklü olduğu bir iPhone’a ihtiyacınız vardı. Ancak en son watchOS 6 sürümü ile birlikte, iPhone kullanmadan, yazılımı doğrudan Apple Watch’ta güncellemek mümkün. Evet, doğru duydunuz! Artık, Apple Watch’taki watchOS’u güncellemek için bir iPhone’a ihtiyacınız yok!

watchOS 6, 19 Eylül itibari ile yayımlandı ve Apple Watch kullanıcılarına sunuldu. Bugün size, iPhone’unuzu kullanmadan WatchOS yazılımını doğrudan Apple Watch’ta nasıl güncelleyeceğinizi göstereceğiz.

 

watchOS Yazılımı, Doğrudan Apple Watch Üzerinden Nasıl Güncellenir?

Güncellemeye geçmeden önce, bu 3 şeye dikkat etmeniz gerekir:

  1. Güncelleme işlemi öncesi, Apple Watch’unuzun batarya şarjının en az %50 veya daha fazla olduğundan emin olun.
  2. Güncelleme ve kurulum sırasında şarj cihazınızı çıkarmayın veya Apple Watch’unuzu yeniden başlatmayın.
  3. Güncelleme işleminin yarıda kalmaması için, Apple Watch’unuzun Wi-Fi bağlantısını kesmeyin.

Yukarıdaki koşulları sağladıktan sonra, Apple Watch’unuzda watchOS 6 yazılımını doğrudan güncellemek için aşağıdaki prosedürü uygulayın.

 

  • Apple Watch’unuzda Ayarlar (Settings) uygulamasını başlatın ve daha sonra Genel (General) seçeneğine (menüsüne) dokunun.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Şimdi Yazılım Güncelleme (Software Update) seçeneğini seçin; cihazınız, güncellemeleri kontrol edecektir. watchOS güncellemesi varsa, İndir ve Yükle (Download and Install) seçeneğine dokunun.

  • Güncel yazılım (watchOS) sürümü Apple Watch’a indirildikten sonra, Yükle (Install) ve ardından Devam et (Proceed) seçeneğine dokunun.

Hepsi bu kadar! Daha önce de söylediğimiz gibi, Apple Watch’un batarya şarjının %50 veya daha yüksek olduğundan emin olun; eğer değilse, kurulum işlemi duracak ve gereksiz yere işlemler uzayacak!

Kurulum sırasında herhangi bir sorun çıkarsa ve yazılımı (watchOS) eski sürüme indirgemeyi (downgrade) düşünüyorsanız, size watchOS 6’yı eski sürüme düşürmenin hiçbir şekilde mümkün olmadığını söylemeliyiz. Bunu yapmanın tek yolu, en yakın Apple Store’u ziyaret etmek ve şansınızı denemek! Tam olarak emin olmamakla birlikte, bunu yapabilirler (deneyebilirler)!

 

Sorular ve Yorumlar

Apple Watch’unuzda, watchOS 6 güncellemesi veya yüklemesi sırasında herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, derhal yorumlar bölümünden bize bildirin! Uzmanlarımız, çözüm için size yardımcı olacaktır.

Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.