Omix x500 gün gün kullanıcı deneyimleri. Omix, yeni çıkmış ve büyük bir patlamayla bir çok kişinin dikkatini çekmiş bir markadır. Telefonlarının Türkiye’de birleştirildiği söylenmektedir.

Telefonu alış

Bir hafta önce bu telefonu deneyimlemek ve kısa süreli kullanmak için Türk Telekom üzerinden aldım. Omix x500 gün gün kullanıcı deneyimleri.

Omix x500 gün gün kullanıcı Deneyimleri

Aldığım kutunun içerinde kablosun kulaklığın olması çok dikkatimi çekmişti. İlk kez bir telefon alırken yanında kablosuz kulaklık verildiğini gördüm.

Beni şaşırtmasının en büyük nedeni bu kadar uygun fiyatlı bir telefonda yanında 500 tl değerinde kablosuz kulaklık verilmesiydi. Yanında 18W şarj aleti ve bir şeffaf kılıf da kutudan çıktı.

128 gb bir telefon olması ayrı bir ilgi çekici yanı olunca deneyimlemeyi hak edecek bir telefon olarak gördüm.

İçerik konuları

Deneyimler

İlk Gün

Telefon hakkında çok olumsuz bir düşünceyle kullanmaya başladım. Açılması hızı sıfır bir cihaz olduğundan dolayı normal olarak çok hızlıydı ama uygulamada gezinirken çok zorluklar yaşadım. Örneğin eğer Gezinme Çubuğunu hareket biçimine getirirseniz bazı uygulamalar (örn: Okey) kullanılırken bolca ana menüye dönüyorsunuz.

İlk Hafta

Şimdi kullanım esnasında telefonda konuşurken benim sesimden çok diğer seslerin gitmesi oldu. Yanımda bir saat tıkırdasa konuştuğum kişi yanımdan otobüs geçmiş gibi bir ses duyuyor ve doğal olarak rahatsız oluyordu. Bu sorunu çözmek için çok çabaladım ama henüz bir çözüm bulamadım.

Sanırım kullandığım yada deneyimlediğim en yavaş cihazdı
Sanırım deneyimlediğim en yavaş cihazdı

Müzik dinlerkenki sesi beni çok memnun etti. Yüksek ses vermesi güzel bir ayrıntı olmuş. Ancak bu yüysek ses esnasında şarkıların sözlerini genellikle dağıtıyor.

Oyunlardaki performansı güzel ancak telefon hafif ısındığı anda bile kendini kapatması kötü. Uzun soluklu bir oyun deneyimi yaşamama engel oldu.

Şarjdayken hiçbir şey yapmasanız dahi ısınıp kendi kendine kapanabiliyor. Bu durum iki kez başıma geldi. İlk olduğunda anlayamamıştım ancak ikinci olduğunda emin olabildim.

Telefonu kullanırken üçüncü gün rehberde bir donma sorunu oldu hiçbir işlem yapmadan kendi kendine kitlendi ve yeniden başlatmak zorunda kaldım.

Telefonu ikinci el olarak satmak istediğimde telefoncular telefonu ya almak istemediler ya da çok cüzi fiyatlar verip telefonu almak istemediklerini belli ettiler.

Genel Sonuç

Telefonu aldığınız kişi sadece fotoğraf ve video çekiyorsa, müzik dinliyorsa evet gayet güzel telefon. Ama onun dışında yukarıda anlattığım sebeplerden ötürü benim tercih etmeyeceğim ve kullanmayacağım telefondur.

Bu fiyatlara alınabilecek daha iyi telefonlar olduğu kanaatindeyim:)

1 Yorum

  1. Merhaba omix 700 marka telefon kullanmaktayim cihazımda iki ayrı telefon hattı bulunmaktadır whatsap gibi uygularari çift olarak kullanmak istiyorum fakat telefon uygulamasında çift uygulama seçeneğini bulamadım Citf uygulama kullanma özelliği nasıl kullanabilirim yardımcı olabilirmisiniz