Ana Sayfa Destek Twitter’da Nasıl Liste Oluşturulur? (Resimli Anlatım)

Twitter’da Nasıl Liste Oluşturulur? (Resimli Anlatım)

0
Paylaş

Bu makalemizde yeni neslin en popüler sosyal medya ağlarından olan Twitter’da nasıl liste oluşturulacağını ve liste oluşturmanın ne işe yaradığını siz değerli okuyucularımızla paylaşacağız.

Kısa süre içerisinde kullanıcılarının göz bebeği haline gelen Twitter‘da yoğun bir Tweet akışı olmasından dolayı birçok kullanıcı bu akıştan bunalmış durumda. Bunun yanı sıra bir de çok fazla kişiyi takip ediyorsak bu akışı takip etmemiz daha da güçleşiyor.

Örneğin, spor gündemine dair sağlam tespitlerde bulunan bir spor yazarını takip ediyorsunuz, sporla ilgili gündemi takip etmek istiyorsunuz, ancak bunun dışındaki diğer yapmış olduğu Tweet‘leri görmek istemediğinizden dolayı kişiyi takipten çıkarsanız bir türlü, çıkarmasanız bir türlü. Twitter, çıkarmış olduğu Listeleme özelliği ile kişiyi takip etmeden de yapmış olduğu paylaşımları görebilir ve bu akışı biraz daha azaltabilirsiniz.

Peki Twitter’da Liste Oluşturma Nasıl yapılır?”. Birçok kullanıcının merak ettiği konu bu olsa gerek. İşlemler için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

  • Öncelikle hesabımıza giriş gerçekleştiriyoruz. Ve Kimi takip etmeli” kısmından, takip etmek istediğimiz kişinin isim ve soyisim bilgilerini yazıp, ekranın sağında bulunan “Twitter’da Ara” butonu üzerinden aramayı başlatıyoruz.

  • Açılan listede, takip etmek istediğimiz kişinin bilgilerine ulaşım sağladıktan sonra Listeye ekle veya listeye kaldır…” menüsüne tıklıyoruz.

  • Sonrasında karşımıza, Liste Oluştur” diye bir buton gelecektir. Bu alana tıklayıp işlemlerimize devam ediyoruz.

  • Devamında karşımıza Yeni Liste Oluştur” başlığı altında bir ekran gelecektir.
  • Gelen ekranda yeralan, “Liste Adı” kısmına oluşturacağımız listenin adını veriyoruz; “Açıklama” kısmına ise içeriğiyle ilgili bilgiyi iletiyoruz.
  • Gizlilik ayarlarını kendinize göre belirleyebilirsiniz.
  • İşlemlerimizi tamamladıktan sonra alt kısımda yeralan Listeyi Kaydet” butonuna tıklayıp işlemlerimize devam ediyoruz.

Oluşturduğumuz listeye yeni kişiler davet edebilir ya da yeniden liste oluşturarak işlemlerimizin devamını sağlatabilirsiniz.

Artık listenizi oluşturmuş durumdasınız; iyi gezintiler dileriz

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin