Sosyal mesafe kuralları yürürlükteyken, muhtemelen yakınınızın teknik sorunlarını bizzat çözdüğümüz zamanların üzerinden epey bir zaman geçti. Ve birçok işletme kapandığında, aradığınız desteği bulmak çok daha zor olabilir. Neyse ki, TeamViewer’ın QuickSupport uygulaması sorunları uzaktan gidermeyi kolaylaştırır. Ve şimdi Android için evrensel bir eklenti uygulaması aracılığıyla genişletilmiş destek sayesinde, birçok Google Pixel , Xiaomi ve OPPO akıllı telefon, anne veya babanın telefonlarında neyin yanlış olduğunu anlamalarına yardımcı olmak için uzaktan kontrol edilebiliyor.  

TeamViewer’a göre (androıd polıce aracılığıyla ), QuickSupport uygulaması artık temelde Android 7 Nougat ve sonraki sürümleri çalıştıran tüm Android cihazlarını uzaktan kontrol etme özelliğine sahip . Daha önce, TeamViewer uygulamasının yüklü olduğu bazı Android cihazlar yalnızca ekran paylaşımını destekliyordu, ancak bir cihazı uzaktan kontrol etme özelliğini desteklemiyordu.

team

TeamViewer’ın evrensel eklentisini indirdikten sonra, uzaktan destek sağlayabilmek için servisi yukarıdaki ekran görüntülerinde gösterildiği gibi etkinleştirmeniz gerekir. Bu ve bunun gibi uygulamalar özellikle evden çıkmadığımız bu günlerde gerçekten çok fazla işimize yarayacaktır çünkü cihazlarımızın sorunlarını gidermek bakımlarını yapmak hatta yazılımlarını güncellemek için kendi denemelerimizle bazen başarılı olamayabiliriz. İşte bu durumlarda bir uzmanın bizim yerimize işlem yapması her zaman daha kolay ve sağlıklı olacaktır. Bu, bir yakınınıza bir şeyin nasıl yapılacağını göstermeniz gerektiğinde veya bir teknoloji çözüm ortağının bir cihazda sorun gidermesi gerektiğinde ideal olabilir.

Seyahat pek çok yerde yasaklanmış ve büyük toplantılar büyük ölçüde cesaret kırılmışken, TeamViewer’ın çözümü aileye teknik destek sağlamanın en iyi yolu olabilir. TeamViewer’ın evrensel eklentisine yönelik daha geniş destekle, cihaz sorunlarını uzaktan çözmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Ve bu çözümlemelerle hem zamanımızdan çok fazla tasarruf etmiş olacağız hem de kendimiz yapmaya kalktığımızda iyi niyetli olarak bir işlem yapmaya çabalarken kötüye gitme ihtimalini de ortadan kaldırmış oluruz.