Ana Sayfa Destek Twitter’da Taklit Hesabı Şikayet Etme (Resimli Anlatım)

Twitter’da Taklit Hesabı Şikayet Etme (Resimli Anlatım)

0
Paylaş

Siz değerli okuyucularımıza bu makalemizde Twitter’da taklit hesabı şikayet etme işleminin nasıl yapılacağını paylaşacağız.

Sizlerin de bildiği üzere son zamanlarda artış gösteren sosyal medyaki taklit hesaplar, sosyal medya kullanıcıları için güvenlik sorunu teşkil etmektedir. Bu durum yeni neslin sıklıkla kullandığı ve kısa süre içerisinde dünyanın en popüler sosyal ağlarından biri olan Twitter‘da da kendi göstermeye başladı.

Twitter kullanıcılarının baş belası haline gelen taklit hesap sorunu kullanıcılarının oldukça canını sıkmaktadır.

Sorunun nasıl giderileceği ve sizi veya başkasını taklit eden hesabın kapatılması için hangi işlemlerin yapılması gerektiğini görsel ve yazılı olacak şekilde paylaşacağız. Aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

 • İlk olarak Twitter hesabımıza giriş gerçekleştiriyoruz,
 • Daha sonra sayfanın sol tarafında yeralan Kimi Takip Etmeli” bölümünün sağ tarafında yeralan Tümünü Görüntüle” seçeneğine tıklıyoruz.

 • Daha sonrasında sizi veya başkasını taklit eden hesabın adını ve soyadını veya Twitter kullanıcı adını, ekranda karşımıza çıkan arama çubuğuna yazdıktan sonra ekranın sağ tarafında yeralan “Twitter’da Ara” butonuna tıklıyoruz.

 • Aynı isim ve soyisimden açılmış olan birçok hesap çıkacaktır. Bu hesaplar içerisinde sizin kişisel bilgilerinizi veya başkasının kişisel bilgilerini kullanıp taklit eden hesabı bularak ekranda görmüş olduğunuz Ayarlar” simgesine tıklıyoruz.

 • Açılan menü listesinde yeralan, Kullanıcıyı Bildir” menüsüne tıklıyoruz.

 • Karşımıza, şikayet ettiğimiz kişinin neden olduğunu soruna ilişkin seçeneklerin olduğu bir pencere gelecek. Bu seçenekler içerisinde, Taciz ediyor veya zarar veriyor” seçeneğini “Sonraki” butonuna tıklıyoruz.

 • İşlemlerin devamında tacizin veya zararın neden kaynaklandığına ilişkin seçenekler yer alacaktır. Bu seçenekler içerisinde size uygun olacak seçenek, Beni veya başka birini taklit ediyor” olacaktır; bu seçeneği işaretledikten sonra ekranın yine alt kısmında bulunan “Sonraki” butonuna tıklıyoruz.

 • Daha sonrasında karşımıza açılan hesabın kimi taklit ettiğine seçenekler yer alacaktır. Ben” seçeneğini veya ilgili diğer seçeneklerden birini seçtikten sonra alt kısımda bulunan Sonraki” butonuna tıklıyoruz.

 • İşlemlere devam ettiğimizde, karşımıza Biraz daha fazla bilgi vererek bu durumu araştırmamıza yardım et.” başlığı altında pencere gelecektir.
 • Bu penceredeki arama çubuğuna Twitter’in sizinle iletişime geçebileceği bir E-posta” adresi yazıyoruz.
 • Sorunun açıklamasını, hesabın neden dolayı şikayet edildiğinin bilgisini aktarılacağı alana da, sorunu detaylı bir şekilde belirtip, ekranın alt kısmında yeralan Sonraki” butonuna tıklıyoruz.

 • Yaptığımız işlemlerin son adımında Twitter, şikayetinizi aldığına dair bilgi verecektir. Bu bilgilendirmeye istinaden, verdiğiniz e-posta hesabınıza bir onay mesajı gönderecektir. O mesajı onayladıktan sonra işlemleri tamamlamış olacaksınız.

Yaptığımız işlemler sona erdiği için alt kısımda yeralan Bitti” seçeneğine tıklayıp içiniz rahat bir şekilde Twitter hesabınızda gezinti sağlayabilirsiniz.

Bol Tweet‘li günler dileriz.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.