Günümüz dijital çağında fiziksel yetenek kazanmanın yanı sıra dijital platformlardan faydalanılarak kişisel yetenekleri artırmak mümkün hale gelmiştir. Bu platformlara her yerden ulaşılması ve fiziksel bir ortamda olmadığı için ulaşım gideri gibi bir durumu bulunmadığından hem zamandan hem de paradan tasarruf etmenizi sağlar.MentalUP 1

Nedir Bu MentalUP?

Çocukların düşünme ve öğrenme becerilerini geliştirerek akademik başarılarına katkı sağlayan zekâ oyunlarına verilen isimdir MentalUP.

MentalUp Çocuk gelişim uzmanlarının akademisyenlerin ve oyun tasarımcılarınınız bir araya gelerek geliştirdiği hem bilimsel hem beyin egzersizleri uygulamasıdır.

MentalUP 2

İçerisindeki tüm egzersizler oyun şeklinde tasarlandığı için çocuklar MentalUP ı ek sorumluluk olarak görmüyorlar. Severek ve eğlenerek kullanıyorlar. Mentalup çocukların teknolojiyi kontrollü ve faydalı kullanmalarına olanak sağlar. Zihinsel becerilerin dengeli gelişimi için her çocuğun öğrenme hızına uygun kişiye özel günlük 20 dakika ile sınırlı çalışma planını otomatik olarak hazırlar.

MentalUP 3

Çocuklar birbirinden eğlenceli zeka oyunlarını oynayarak düşünme ve öğrenme becerilerini geliştirirken sizlerde onların gelişimlerini raporlama ekranlarında gözlemleyebilirsiniz. Bu raporlar çocuğun öne çıkan becerilerini ve geliştirebilir becerileri hakkında güçlü ipuçları sağlar. Dikkat edilirse hafıza, görsel, sözel ve mantık becerilerinin hangilerinin daha etkin kullanıyor örnek raporda çocuğun görsel becerilerinin diğer becerilerinden daha gelişmiş olduğunu kolaylıkla gözlemleyebiliyoruz. O halde bu çocuk görsel sanatsal faaliyetlere daha yatkın olabilir. Aynı şekilde sözel oyunlardaki performansının diğer kategorilere göre daha düşük olduğunu da gözlemliyoruz. Bu da demek oluyor ki diğer alanlarda potansiyelini kanıtlamış bu çocuk sözel becerilerini de belirgin bir şekilde geliştirebilir.

MentalUP 4

Bu ekranları sık sık kontrol edip çocukların zaman içerisindeki gelişimlerini an be an takip edebilir onlara daha sağlıklı yönlendirmeler sunabilirsiniz. Dilerseniz çocukların becerilerini kendi yaş grubunda değerlendirerek potansiyellerini keşfetmeye yardımcı olabilirsiniz.MentalUP 5

Ailelerin en sevdiği en faydalı çocuk uygulaması MentalUP a Google Play Store ve App Store ve mentalUP.net adresinden erişebilirsiniz.

MentalUP 6

Birkaç basit adımda kullanıcı adı ve şifrenizi oluşturarak hemen başlayabilirsiniz. MentalUp düzenli kullanıldığında düşünme ve öğrenme becerilerinin gelişimini destekler.