Ana Sayfa Oyun Türk Yapımı En Popüler 5 Oyun

Türk Yapımı En Popüler 5 Oyun

1
11858 teknik destek

iOS ve Android platformunda bulunan yerli oyunlardan en popüler olan 5 tanesini sizler için inceledik.

Dolmuş Driver

Oyunlar yerli olunca herbirinde kendi kültürümüzden izler taşıyor. Ülkemizde dolmuş ile seyahat edip de hızlı ve agresif bir dolmuş şoförü ile karşılaşmamış kimse yoktur. Dolmuş Driver oyununda dolmuş şoförü oluyorsunuz ve oyun içerisindeki hız ve zaman kurallarına uyarak yolcularımızı topluyoruz. Başarı ile tamamlanan ve her bölümün ardından zorluk seviyesi biraz daha artarak farklı bölümler açılıyor.

Yolcuları toplarken yakıtınızı da kontrol etmeyi aman ihmal etmeyin:)

Dolmuş Driver oyunu hem google play store hemde app store üzerinden temin edilebiliyor.

to1

Nusrat

Yakın tarihimizde ülkemiz adına önemlilik derecelerine göre objeleri sıralamaya kalkarsak ilk sıralarda yer alabileceklerden biri de hiç şüphesiz zor koşullarda Çanakkale boğazını mayın ile döşeyen Nusret mayın gemisidir. Nusret mayın gemisinden esinlenerek yapılan bu oyunda oyunun amacı isimden de anlaşılabileceği üzere deniz seviyesinin altına mayın döşemek. Oyunda bölümler geçildikçe zorluk seviyesi artıyor ve görev için verilen süre kısalıyor. Stratejik oyunlara ve tarihi argümanlara meraklı olan kişiler için oldukça güzel bir oyun olan Nusrat, T.C Gençlik ve Spor bakanlığı tarafından çeşitli yazılım şirketleriyle birlikte geliştiriliyor.

to2

Traffic Reader

11858 teknik destek

Büyük kentlerde yaşayıp da trafik sorunundan müzdarip olmayan kimse yoktur sanırım. Özellikle İstanbul trafiğini bir kere dahi yaşadıysanız Traffic Reader oyunu tam sizlere göre. Traffic Reader oyununda yön tuşlarıyla aracınızı kontrol ederek önünüzdeki arabaları geçmeye çalışıyorsunuz.  Hem google play store hemde app store dan indirilen oyunda başarılar kazandıkça kullandığınız arabayı değiştirebiliyorsunuz.

to3

Online Kafa Topu

Ülkemizde geniş kitleler tarafından ilgiyle takip edilen futbol ile ilgili her geçen gün yeni bir oyun çıkıyor. Online Kafa Topu oyunu da bunlar biri. Online Kafa Topu uygulamasında bedenleri yalnızca kafadan oluşan oyuncunuzu kullanarak aynı şartlardaki rakibinize gol atmaya çalışıyorsunuz. Size karşı gelen şutlarıda yine aynı şekilde oyuncunuzun kafasını kullanarak karşılamaya çalışıyorsunuz. Oyunda verilen süre içerisinde daha fazla gol atan kişi kazanmış oluyor. Oyun platformuna girdiğinizde öncelikle kendi profilinizi oluşturuyorsunuz ve daha sonra diğer çevrimiçi oyuncularla maçlar yapıyorsunuz.

to4

Manuganu

Manuganu oyunu aslında herbirimizin hayatında en az bir defa oynamış olduğu oyunlara benziyor. Oyunda ilerleyen ekranla birlikte zıplarak yıldız toplamaya çalışıyorsunuz. Tamamlanan her bölümün ardından zorluk derecesi artıyor. Bölümleri tamamlama hızınıza ve topladığınız yıldızlara göre de derece alıyorsunuz. Manuganu oyunu da diğer bahsettiğimiz oyunlar gibi hem Google Play Store da hem de App Store da bulunuyor.

to5

Hazırlayan: Uğurcan ÜN

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1961 Oylamalar · 1961 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikGPT(GUID Partition Table), Software RAID ve LVM ile Fedora 23 Workstation Kurulumu
Sonraki İçerikBounty Uygulama İncelemesi
Teknolojiyi yakından takip edip yenilikleri bulup araştıran ve bunları paylaşan bir blog yazarıdır. Şuanda Teknosor firmasında çalışmaktadır.

1 Yorum

  1. Hazırlayan arkadaşın türk oyunların tam haberi yok galiba. 1010 gibi dünya çapında oynanan bir oyunu buraya nasıl yazmaz şaşırdım yani…

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.