Samsung’un büyük bir merak uyandıran katlanabilir telefon modeli konsept şeklinde olsada, ilk kez görücülerin karşısına çıktı. Samsung Geliştiriciler Konferansı’nda boy gösteren, Samsung Galaxy X katlanabilir telefon modeli ile piyasaları tamamıyla sarsacak gibi.

Ayrıca Samsung CEO’su DJ Koh, konferansta yaptığı açıklama ile Samsung katlanabilir telefon modeli için de ilk kez tarih verdi.

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung’un Project Valley adını verdiği katlanabilir akıllı telefon projesinden teknoloji severleri yakından ilgilendiren bir haber duyuruldu.

 

Akıllı telefon pazarında ABD merkezli Apple ve bunun yanında Huawei ve Xiaomi gibi ciddi rakiplerle kıyasıya yarışan Samsung’un üst düzey yöneticisi (CEO) DJ Koh, yaptığı açıklama ile Samsung katlanabilir telefon için ilk kez tarih verdi.

Samsung bu projesiyle rakiplerini geride bırakarak akıllı telefon pazarına yeni bir teknolojiyi kazandırmış oldu.

Samsung Galaxy X: Katlanabilir Telefon !

Infinity Flex Display adı verilen yeni bir ekran teknolojisiyle gelecek olan akıllı telefon, toplamda 200 gram ağırlığında ve 4-inç boyutunda olacağı açıklandı.

 

Daha büyük ekrana ihtiyaç duyan kullanıcılar telefonun katlanabilir özelliği sayesinde 7-inç boyutunda bir tablete dönüştürebilme imkanına sahip olacaklar. Böylelikle cebinizdeki taşıdığınız telefonunuzu istediğiniz zaman bir tablete dönüştürme fırsatını elde edebileceksiniz.

Samsung’un ürün pazarlama müdürü görevi yapan Justin Denison, katlanabilir ekranın optimizasyonu için, Google ile ortaklaşa çalıştıklarının da altını çizdi.

Samsung Galaxy X Katlanabilir Telefon 2

Böylece telefon katlanmadığı zaman bir tablet olarak kullanılacak. 7 inçlik ekran katlandığı zaman 4 inçlik bir akıllı telefona dönüşecek. Bu geçişler yapılırken ekranda veya uygulamalarda sorun yaşarmıyım diye düşünen kullanıcılar olacaktır tabi işte bu esnada Google, devreye girerek tabletten akıllı telefona geçişleri optimize edecek. Böylece Google, bu yeni katlanabilir cihazları tamamen Android‘e uyumlu hale getirip kullanıcıların hiçbir sorun yaşamasına fırsat verecek.

Katlanabilir özelliğe sahip olan telefonun 1850 dolardan başlayan etiket fiyatıyla raflarda yerini alması düşünülüyor. Samsung, katlanabilir cihazın seri üretimine önümüzdeki bir kaç ay içerisinde başlamayı planlıyor. Son olarak Samsung’un gün yüzüne çıkarttığı yeni cihazın daha fazla bilgi ve işleyişini incelemek için uzun bir süre beklememiz gerekecek.