Tp Link Modem özelliklerimiz şu şekilde ;

Modem özelliklerine bir göz gezdirelim ;

  • Hem bant genişliğine duyarlı işler hem de temel işler için ideal olan 300 Mbps kablosuz iletim hızı
  • Agile Config desteği ile Çevik Yapılandırmayı Destekler- Varsayılan yapılandırmaları kendi başlarına özelleştirmek için ISS’leri etkinleştirin.
  • Ebeveyn Kontrolü, bağlı cihazların internete ne zaman ve nasıl erişebileceğini yönetir
  • IPTV, IPTV akışını optimize etmek için IGMP Proxy / Snooping’i destekler
  • IPv6 ile uyumlu (İnternet Protokolü sürüm 6)
  • Konuk Ağı, ev ağını korurken misafirler için ayrı erişim sağlar

 

300 Mbps Kablosuz N Hızı – Hızlı İndirme Hızı
TP Link ’in TL-WR850N’si, IEEE 802.11b / g / n ile uyumlu yüksek hızlı bir çözümdür. 802.11n teknolojisine dayanan TL-WR850N, kullanıcılarına HDM, çevrimiçi oyun ve büyük dosya indirme gibi en zorlu ev ağı gereksinimlerinizi karşılayan 300 Mbps hızında kablosuz performans sunar.
Çevik Yapılandırma desteği (Agile Config)
Varsayılan yapılandırmaları gereksinimlerine göre özelleştirmek için WISP’leri etkinleştirin, son kullanıcılar cihazı sıfırladığında WISP’nin sorununu çözer.
CCA Teknolojisi – Kararlı Kablosuz Sinyalleri

Net Kanal Değerlendirmesi (CCA), net kanal seçimi özelliğini kullanarak kanal çatışmalarını otomatik olarak önler ve kablosuz bağlantı performansını büyük ölçüde artırarak, kanal bağlama avantajlarını tam olarak gerçekleştirir;

11858 teknik destek

Modem menzil genişletici kurulumunuda gecicek olursak şu şekilde ;

Ekran Alintisi

Modeme bağlandıktan sonra bir tarayıcıdan boş bir sayfa açıp tarayıcı cubuguna 192.168.0.1 yazarak entera basıyoruz cihaz arayüzünde yeni şifre ekranı gelicek oraya bi şifre yazıp başlayalım daha sonrasında gelişmiş menüsüne tıklıyoruz

Soldan işlemn menüsüne tıklıyoruz. Ve modlardan menzil genişletici modu şecip kaydete tıklıyoruz gelecek uyarıya evet basarak. Modemin yeniden başlamasını bekliyoruz başladıktan sonra. Tarayıcı cubuguna tplinkwifi.net yazıp aratıyoruz ve şifre ekranına daha once belirlediğimiz şifreyi yazıp oturum açıyoruz.

Hızlı kurulum menüsüne geliyoruz burda çevrenizdeki wifi ağları cıkıcak burdan. Kendi ağınızı bulup üzerine tıklıyoruz assağıda cıkan şifre kısmına. Ana modemin şifresini yazarak ileri butonuna tıklıyoruz şimdi genişletici. Ayalrı cıkıcak isterseniz wifi adını değişebilir istersenizde ana modemin ağ adını kullanabilirsiniz. Daha sonrasında ileri ve kaydet butonlarına tıklayarak kurulumu tamamlıyoruz. Daha sonrasında test ederek herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol edebilirisiniz.