Ana Sayfa Destek TP-Link TL-PA7017 Powerline İnceleme

TP-Link TL-PA7017 Powerline İnceleme

0
11858 teknik destek

TP-Link TL-PA7017 Büyük ve geniş alanlarda ağlar ve kapsama alanları, her zaman problem olmuştur. Teknolojide en yaygın olarak kullanılan Wi-Fi olsa bile, performans peşinde olan ve online oyuncuların genellikle tercih ettiği bağlantı LAN (kablolu) bağlantıdır.

Kullanılan alanda ağ bağlantısı kurmak için tek yol Wi-Fi (kablosuz) değildir. Yaygın olarak kullanılmasına rağmen bağlantıda zayıflık, ping yükselme ve kopma sorunlarının sürekli yaşanılması ve mesafe arttıkça, kablosuz bağlantının dezavantajları ortaya çıkıyor. Bu sorunları genellikle çok eskimiş kablosuz ağ standartlarında görmekteyiz. Masaüstü bilgisayarlarda her ana kart, dahili bir kablosuz ağ alıcısı birlikte gelmemektedir.

Düşük gecikmeli kablosuz bağlantılar gün geçtikçe yaygınlaşsa d,a halen binaların yapısı, uzak mesafe ya da maliyetten kaynaklı bazı durumlar, kablolu çözümlere yönlendirilmektedir. Ancak kablo çekmek tercih edilen bir durum değildir.

Powerline’ın LAN Kablosu Avantajı

Genellikle, metrekaresi yüksek evlerde bağlantı sorunları ve kablo ihtiyacı sık görülmektedir. Bunun için güçlü ve yeni standartlara sahip menzil genişletici (extender), Wi-Fi Mesh sistemleri, farklı router ile paylaşım çözümleri tercih edilmekte. Kablolu kullanım ise bu alanlarda mesafe nedeni ile pek tercih edilmez. Bu noktada TP-Link Powerline bize, farklı bir kablolu ama kablo döşemeye gerek bırakmayan bir yöntem sunmaktadır.

Powerline, TP-Link TL-PA7017 evinizde bulunan 220 Watt şebeke elektriği üzerinden ağ sinyallerinin ileten bir teknolojiye sahiptir. Evinizde hazır çekilmiş bir kablo tesisatı vardır. Duvarların içerisinde saklı durumda olan bu kablo tesisatı, ağ kablosu çekmeye gerek bırakmamaktadır. Powerline, sunduğu ekstra priz sayesinde takıldığı yerdeki prizi iptal etmeden kullanım olanağı sunmaktadır. Tak-Çalıştır kolaylığı, kablo ve menzil bir arada sunmaktadır.

11858 teknik destek

Powerline Sistemlerin Çalışma Durumu

Cihazın kutusundan set halinde iki ürün çıkmaktadır. Bunlardan biri, modeme ya da yönlendiriciye(router) bir ağ (Ethernet) kablosu bağlanmalıdır. Aynı elektrik tesisatına, yani aynı faza bağlı başka bir prize, bu ürün setinin ikinci adaptörünün takıyorsunuz. Adaptörü, Ethernet portundan bir kablo bağlıyoruz. Bu durum sayesinde evinizin içerisinde iç tesisattan, internet hattını istediğiniz odaya rahatlıkla taşımış oldunuz. Hem görüntü hem de maliyet olarak avantajlı olmaktasınız.

Montaj işlemleri tamamlandıktan sonra, cihazların üzerinde bulunan tek tuş olan eşleştirme tuşuna basılması yeterlidir. Mesafe kaynaklı aynı anda basmanızı gerektiren bir durum bulunmaktadır. 2-dakika içerisinde, yapılan eşleşmeyi otomatik algılamaktadır. Cihazlar eğer ortak şebeke hattında iseler birbirleriyle eşleşme yaparak, LED’in sürekli yanmasından da bu eşleşme doğrulanabilmektedir.

Bu sistem aynı apartmanda farklı bir dairede çalışmamaktadır. Farklı dairelerde elektrik hatları ayıdır.

Performans

Gigabit Ethernet hızları sunabilmesi, en çok tercih sebebidir. 4K Video Streaming ve oyunculuk gibi ihtiyaçlarınızı karşılayacak bant genişliği sorunsuz kullanım sunar. Üstelik Powerline, herhangi bir ping artışına sebep olmuyor. Yapılan kontrollerde Ethernet performansı elde edilmiştir.

Kablolu ağın performansını, kablosuz ağın her alanda kullanım sağlama rahatlığını sunan TP-Link Powerline, sorunsuz bir kullanım ve tam performans sergiliyor.

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1961 Oylamalar · 1961 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikÜcretsiz İnternet Başvurusu Nasıl Yapılır?
Sonraki İçerikFishnet Ar-1101 Modem Kurulum

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.