Asus x550jx İncelemesi

Asus x550jx incelemesi özellikleri tasarımı ile ilgili bilgileri yazımızda detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Son zamanlarda fiyat/performans telefon ve bilgisayarları ile oldukça öne çıkan Asus x550jx incelemesi bilgisayarı ile kullanıcılarının gönlünü çalmayı başardı. Özelliklerine göre gayet iyi fiyatlara satılan x550jx, birçok versiyonu ile test edilmeyi bekliyor. Bu yazıda benimde kullandığım x550jx-XX171D versiyonunu inceleyeceğiz.

Öncelikle donanım özellikleri ile başlayalım. Dediğimiz gibi birçok seçeneğe sahip olan bu bilgisayar 4 GB, 8 GB ve 12 GB’lık 3 farklı ram seçeneğine sahip. Aralarında çok ufak bir fiyat farkı bulunuyor. Bu yüzden alınmışken 12 GB ramlık versiyonunun alınması daha sağlıklı bir alışveriş yapmanıza yardımcı olacaktır. Diğer donanım özellikleri ise şöyle:

Asus x550jx İncelemesi

Asus x550jx Özellikleri;

1. 4 GB 128 Bit GTX 950M Ekran Kartı
2. 240 GB SSD HDD
3. 4 GB, 8 GB ve 12 GB DDR3 1600MHZ RAM seçenekleri
4. Ekran Boyutu 15.6”
5. Ekran Tipi LED HD
6. Ekran Çözünürlüğü 1366 X 768
7. Klavye Q Türkçe
8. Mouse TOUCH PAD
9. 2.6 GHz Turbo İle 3.6 GHz

Bilgisayarın genel özellikleri bunlar ve gerçekten oyun canavarı  kalitesinde. Bilgisayarın orjinal özellikleri 4 GB Ram olan versiyonudur ancak n11 gibi bazı alışveriş sitelerinde çeşitli mağazalarda yapılan kampanyalar sayesinde 8 GB ve 12 GB versiyonlarını bulmak çok kolay. Özellikle freedos versiyonlarının oldukça tutulduğu dizüstü bilgisayar, freedos olması sayesinde 200-300 TL’lik bir kar sağlıyor.

Asus x550jx Özellikleri

Bilgisayarın oyun performansına gelecek olursak, her türlü oyunu oynayıp sizler için test ettik ve gerçekten harika sonuçlara ulaştık. Gta 5’inden tutun, Assasins Creed Syndicate’ e kadar birçok oyun denedik. Ayrıca özellikle online oyun severler için de League of Legends ve CS:GO gibi oyunlarını test ettik. Hepsini hiç acımadan oynattı, hatta en iyi kalitelerde bile hiç sıkıntı yaşatmadı. League of Legends oyununu en yüksek ayarlarda 200 fps gibi yüksek rakamlarda oynattı.

Şarj süresi olarak oyun oynanmadığı sürece iyi bir performans sağlıyor. Ekran biraz bekleneni karşılamayabilir. Ancak sanırım ekrana verilecek önem ekran kartı ve Ram gibi özelliklere yer verilmiş. İlk aldığınızda ağ bağdaştırıcı ile ilgili bir sıkıntı yaşarsanız hemen garantiye gönderin ve ağ bağdaştırıcının değiştirilmesini isteyin. En kısa zamanda yapıp size yollayacaklardır ve keyifli vakit geçirmeye başlayacaksınızdır.