Ana Sayfa Destek Ücretsiz İnternet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ücretsiz İnternet Başvurusu Nasıl Yapılır?

0

Uzaktan eğitim sürecinde Milli Eğitim Bakanlığı’nın Vodafone,Turkcell ve Türk Telekom’un EBA (Eğitim Bilişim Ağı) ücretsiz internet kampanyası başlatıldı. 31 Ağustos tarihi itibariyle başlayan uzaktan eğitim öncesi öğrenci ve veliler, EBA 3GB ücretsiz internet başvurusunu nasıl yapabilecekler? GSM operatörleriyle yapılan anlaşma gereği, EBA içeriklerine ücretsiz ulaşmak oldukça kolay ve pratik. EBA, Türk Telekom, Vodafone ve Turkcell ücretsiz kampanyası ile ilgili merak edilen ayrıntıları bu makalemizde bulabilirsiniz.

Türk Telekom EBA Başvuru Nasıl Yapılır?

Kampanyadan, data hatları hariç, tüm faturalı ve faturasız aboneler yararlanmaktadır. EBA mobil uygulaması ve eba.gov.tr yönüne ücretsiz 8GB internet otomatik bir şekilde gerçekleşmektedir.

Faturalı abonelerin EBA yönüne kalan bilgilerini öğrenmek için KALAN yazıp 5555’e SMS gönderilmesi gerekmektedir. Bu servis, 2-saat öncesine kadar kulanım bilgileri göstermektedir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Mobil Online İşlem Merkezi ve Online İşlem Merkezi‘nden kampanya kapsamında kalan kullanım bilgilerini EBA(MEB-eğitim Bilişim Ağı) 8GB başlığı altında görebilirsiniz. Kullanılmayan data miktarı bir sonraki döneme devretmemektedir.

İnternet Ses ve SMS hakları, her biri için %80 ve %100 olarak kullanıldığında, SMS ile otomatik bilgilendirme yapılmaktadır.

Vodafone Eba Başvuru Nasıl Yapılır?

Eğitim Bilişim Ağı Kampanyası kapsamında tüm Vodafone TV aboneleri, TRT EBA TV İlkokul, Ortaokul ve Lise kanallarını, mobil internetlerini etkilemeden kullanılabilmektedir.

Vodafone, eğitim-öğretim yılında MEB’in uzaktan eğitim vermeye karar vermesi üzerine, 3GB internet desteğine 3GB daha ekleyerek 6GB internet tanımlaması yapmıştır. Millî Eğitim Bakanlığı‘na ait eba.gov.tr ve EBA mobil uygulaması‘nda kullanılması için tüm Vodafone kullanıcılarına tanımlamıştır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Otomatik olarak (her ay) tanımladığı için, müşterilerin farklı herhangi bir talepte bulunmasına gerek yoktur.

Turkcell EBA Başvuru Nasıl Yapılır?

EBA BİP kanalına üye olan kullanıcılar, sadece eba.gov.tr ve EBA mboil uygulaması için kullanabilmektedir. Uygulama için 3GB internet tanımlanmaktadır. BİP EBA kanalına girmek için, http://bit.ly/BiPEBA tıklayınız.

13.02.2020 tarihi itibariyle internet kullanımı ikiye katlayarak 6GB olarak değiştirilmiştir.

Paketin üst hız limiti 7.2 Mbps’dir.

Paket süresinin ne kadar kaldığını, KALAN yazıp 2222’ye SMS göndererek ücretsiz öğrenebilmektesiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA