Bu yazımızda TikTok‘ta sildiğiniz bir hesabı kurtarma ile ilgili detaylı bilgi vereceğiz.

TikTok’ta hesabınızı sildikten sonra 30 gün içinde hesabınızı kurtarmanız (geri almanız) mümkündür.

Silinen bir TikTok hesabı 30 gün sonra kalıcı olarak kapatılır ve artık kurtarılamaz (geri alınamaz).

Sildiğinz bir TikTok hesabını kurtarmak için, hesabınızda kayıtlı e-posta adresinize ve şifrenize ihtiyacınız olacak.

TikTok hesabınızı sildiyseniz, belirli şartları sağlaması durumunda, TikTok hesabınızı kurtarabilirsiniz (tekrar geri alabilirsiniz).

11858 teknik destek

Hesabınızı sildiğiniz tarihten itibaren 30 günden daha kısa bir süre geçtiyse, hesabınız tekrar geri alabilirsiniz.

TikTok’ta Sildiğiniz Bir Hesabı Kurtarma

İşte, TikTok hesabınızı kurtarmak (tekrar geri almak) için yapmanız gerekenler!

  • Telefonunuzda TikTok uygulamasını açın.
  • Ekranın sağ alt köşesinde yer alan profil simgesine dokunun.
  • Profil ekranında Kaydol (Sign up) butonuna dokunun.

TikTok'ta Sildiğiniz Bir Hesabı Kurtarma

  • Kaydolma ekranında alt kısımda yer alan Zaten bir hesabınız var mı? (Already have an account?) seçeneğinin yanındaki Giriş yap (Log in) bağlantısına dokunun.

TikTok'ta Sildiğiniz Bir Hesabı Kurtarma

  • Gelen ekranda Listenin en üstündeki Telefon/e-posta/kullanıcı adı kullan (Use phone/email/username) seçeneğine tıklayın. Daha sonra kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek oturum açın. Şifrenizi hatırlamıyorsanız, yine de bu seçeneği seçmelisiniz. Şifrenizi daha sonra kurtarabilirsiniz.

TikTok'ta Sildiğiniz Bir Hesabı Kurtarma

  • Kullanıcı bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra, hesabınızın devre dışı bırakıldığını bildiren bir ekrana yönlendirilirsiniz. Hesabınızı kurtarma (geri alma) işlemini onaylamak için Yeniden Etkinleştir (Reactivate) butonuna tıklayın.

TikTok'ta Sildiğiniz Bir Hesabı Kurtarma

Bu işlemden sonra hesabınız aktif alacak ve normal bir şekilde kullanmaya devam edebileceksiniz.

Not: Hesabınız sildiğiniz tarihin üzerinden 30 günden fazla bir süre geçtiyse, hesabınız kalıcı olarak silinir. Bu durumda hesabınızı kurtaramazsınız. Ayrıca daha önce sahip olduğunuz kullanıcı adıyla yeni bir hesap da oluşturamayacaksınız.

Yalnızca Kullanıcı Adı ile Bir TikTok Hesabını Kurtarma

TikTok hesabınızı yalnızca bir kullanıcı adı ile kurtarmak, bazı koşullar altında, mümkündür.

Bunu için TikTok ile iletişime ([email protected], [email protected], [email protected]) geçmelisiniz. Ve eski kullanıcı adınızı geri alabilmek için yapmanız gerekenleri içeren e-posta göndermelerini beklemelisiniz.

TikTok’a gönderdiğiniz mesajda, kurtarmak istediğiniz kullanıcı adınızı eklediğinizden emin olun. Ayrıca telefon numaranıza ve (eski) TikTok hesabınıza bağlı e-posta adresinize erişiminizi kaybettiğinizi belirtin.

Bu yazımızda TikTok‘ta sildiğiniz bir hesabı kurtarma ile ilgili detaylı bilgi verdik.

En güncel teknoloji konuları ile ilgili teknik destek ve çözüm içeren videolar için Teknodestek YouTube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

Ayrıca, yorumlar bölümünden, web sitemizde hangi konularla ilgili içerikler görmek istediğinizi iletebilirsiniz. Hangi teknik konularda arama motorlarında daha çok arama yaptığınızı belirtebilrisiniz. Böylece sitemizin içeriğinin daha alakalı ve zengin olmasına katkı sunabilirsiniz.

Hazıladığımız içerikleri beğeniyorsanız, bu içeriklerin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için, yazılarımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Ve böylece daha çok kişinin bu içeriklerden istifade etmesine yardımcı olabilirsiniz.