İnternet Hızı Nasıl Arttırılır? Sorusuna en iyi yanıt bu makalemizde okuyabilirsiniz. İnternet hızınızı servis sağlayıcınızın belirlediği sınırın üzerine çıkaramayabilirsiniz ancak önerilerimiz ile internet hızınızdan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Mobil ve sabit internetinizin hızını artırmak için kullanabileceğiniz farklı yöntemler bulunmaktadır.

İnternet Neden Yavaş?

Servis sağlayıcıdan kaynaklı sorunlar internetin yavaşlamasına neden olur. Belirli bölgelerin yoğunluğundan dolayı bazen hız kayıpları yaşanabilmektedir.

Resim int 1
İnternet Hızı Nasıl Arttırılır?

İnternetinizi Hızlandırmanın Yolları

Öncelikle, internet hızının bir sorun olup olmadığını görmek için bir hız testi yapmanız gerekir.

İnternet hızınızı artırarak mobil cihazlarda ve PC’lerde interneti daha verimli kullanabilirsiniz. Bağlantı hızının yavaş olmasının sebebinin servis sağlayıcı olduğunu düşünüyorsanız teknik destek için müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz. Güncel bir anti virüs programı kullanın

İnternette faydalı sitelerin yanı sıra birçok zararlı site de bulunmaktadır. Bu yüzden dikkatli olmalısınız. Bunu önlemek için bir anti virüs programı kullanabilirsiniz. Ayrıca güncel bir anti virüs programı kullanarak hız sorunlarını ortadan kaldırabilirsiniz.

İnternet paketinizin vaat ettiği maksimum internet hızını kontrol edin İnternet paketiniz için tanımlanan upload ve download hız limitleri düşükse ve bu limitlere yaklaşırsanız internet hızınız düşecektir. İnternet hızınızı artırmak için paket değişikliklerine gidebilirsiniz. Gereksiz programları ve uygulamaları kapatalım.

WhatsApp, Discord, Skype gibi arka planda çalışan uygulamaları kapatarak internet hızınızı artırabilirsiniz. Bilgisayar ile modem arasındaki mesafeyi azaltın

Modem ve bilgisayar mümkün olduğunca yakın olmalıdır. Öyleyse, Modemin üzerini örtmeyelim ve Gerekmedikçe önbelleği temizlemeyelim.

Bu teknolojinin en büyük avantajı, diğer zamanlarda siteye giriş yaptığınızda siteye daha hızlı göz atabilmenizdir. Modeminizi elektronik cihazlardan uzak tutalım.

Parazit kaynakları kontrol edelim. Kablosuz bir modem kullanıyorsan bazı cihazlar parazit nedeniyle bağlantını etkileyebilir. Modemler farklı özellikte olabilir; 802.11 b, g ve n (2,4 GHz) veya 802.11 a (5,8 GHz). Kablosuz bağlantını etkileyebilecek cihazlar, 2,4 GHz aralığında çalışan mikrodalgalar ve cep telefonlarıdır. Paraziti en aza indirmek için, telefonunun mobil verisini kapat ve bağlantıyı kullanırken mikrodalga fırını kablosuz cihazlardan ve modeminden uzaklaştır.

Modemin yakınında mümkün olduğunca az elektronik cihaz olduğundan emin olun. Modeminizin etrafına böyle şeyler koymazsanız internetiniz daha hızlı olacaktır. Daha yüksek internet için internet kablosunu değiştirelim. Ağ kablosunu değiştirerek hızı artırabilirsiniz. Modemi resetleyelim.

Resim int 3
İnternet Hızı Nasıl Arttırılır?

İnternetinizi Nasıl Stabil Yapabilirsiniz?

Sorunun bu olup olmadığını anlamak için modemi 10-15 saniye kapatıp tekrar açabilirsiniz. Ağ güvenliğini sağlayalım. Online oyunlara meraklıysanız, daha düşük gecikme süreleri için yine kablolu bağlantı tercih etmeniz gerekiyor.

Çevrimiçi güvenlik için güçlü parolalar belirlemeniz gerekir. Güçlü bir parola belirlemek bu tür sorunları önleyecektir. Tarayıcı ve İşletim Sistemi Güncellemelerini yapalım.

Tarayıcınızı ve işletim sisteminizi güncelleyerek yavaşlamaları önleyebilirsiniz. Bir sinyal güçlendirici deneyebilirsiniz. Günümüzde tek bir cihazla interneti kullanmak oldukça zor biliyoruz. Ancak internet hızı arttırma yöntemlerinde başarılı olmak istiyorsanız, mümkün olduğunca modeme az cihaz bağlayalım kalitesi düşecektir.

Yüksek internet hızı için bant genişliğine sahip kaliteli bir modem kullanın Yeni nesil Premium modemler ile herhangi bir sorun yaşamadığınız sürece interneti çok verimli kullanabilirsiniz. Modeminiz ile ilgili bir sorununuz varsa bunu kesinlikle göz önünde bulundurmalısınız. Son olarak Modem ayarları yapılandırması için servis sağlayıcınızı veya 0850 532 2666 numaramızı arayarak uzman kadromuzdan destek alabilirsiniz.