Sosyal medyanın iş hayatımıza yoğun bir şekilde entegre olmasıyla birlikte artık kullandığımız sohbet uygulamalarını da yine aynı şekilde sosyal medya platformlarıyla eşleştirebiliyoruz.

Facebook’un işletme sayfaları sahiplerini reklamlarda WhatsApp düğmesini kullanma konusunda bildirimler gönderdiğini fark ettik. Bildirime tıkladığınızda ise reklam paneline giderek WhatsApp düğmesini ekleyebiliyor ve kullanıcıları eklediğiniz numaraya yönlendirebiliyorsunuz, ekleme işlemi ise çok basit.

İlk olarak işletme hesap bilgilerinizi senkronize etmek için bir Whatsapp Business hesabınıza ihtiyacınız var . Eğer akıllı telefonunuzda yüklü değilse Android platformu için buraya , iOS platformu için buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

İşletme hesabınız yoksa ya da oluşturmak istemiyorsanız , kendi şahsi hesabınızı işletme hesabına çevirebilirsiniz.

Hesapları eklemek için işletme hesabınızda hem yönetici ya da editör olmanız gerekiyor.

Eğer bu detaylar tamamsa , ekleme işlemi için detaylara geçelim.

Facebook Sayfanızı Açarak Ayarlara Girelim.
WhatsApp’a tıklayalım.
– Hesabımı bağla kısmına tıklayarak , eklemek istediğiniz hesabın cep telefonu numarasını girelim.
– Bu aşamayı onaylamanız için Facebook cep telefonunuza kod gönderecek , bu kodu ekranda beliren kod kutucuğuna yazalım.
– Bu işlemlerden sonra hesabınız bağlandığına dair bir onay alacaksınız, onaylama yapıldıktan sonra Bitti diyerek işlemi tamamlayalım.

Adsız

Bir teknoloji makalemizin daha sonuna geldik , Daha fazla teknoloji haberleri ve makaleleri için bizi takipte kalmaya devam edin , Sağlıklı Günler Dileriz.