Bu makalemizde Google Allo nedir, nasıl kullanılır sorularının yanıtını sizlere aktaracağız. Aklınıza takılan her şeyi sizin için araştırdık.

Siz değerli okurlarımız için hazırlanan bu yazı sayesinde Google Allo indirerek kullanabileceksiniz. Google Allo’yu kullanarak aileniz veya arkadaşlarınız ile tek tek veya grup hainde sohbet edebilirsiniz.

Google Allo, cep telefonunuzda ve bilgisayarınızda kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Uygulama için SMS hizmeti olan bir GSM numarası gerekiyor. Telefon numaranızı Google Allo’ya kaydetmek için gereken doğrulama kodunu SMS’le almaktasınız. Gerekli izinleri ise uygulama sizlere verecektir.

Google Allo Nedir Nasıl Kullanılır 2
Google Allo Nedir Nasıl Kullanılır 3
Google Allo Nedir Nasıl Kullanılır 4

Google Allo, cep telefonunuzda ve bilgisayarınızda kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Uygulama için SMS hizmeti olan bir GSM numarası gerekiyor. Telefon numaranızı Google Allo’ya kaydetmek için gereken doğrulama kodunu SMS’le almaktasınız. Gerekli izinleri ise uygulama sizlere verecektir.

Google Allo Nedir Nasıl Kullanılır 5

Uygulama ayrıca telefon numaranızı doğrulamanızı ister. Telefon numaranızı doğruladığınız da, numaranızı bilen diğer kullanıcıların uygulamayı kullandığınızı görmesine ve uygulama üzerinden size mesaj göndermesine de izin vermiş olursunuz. Numaranızı doğruladığınızda, numaranızı bilen kullanıcılar tüm Google hizmetlerinde sizinle iletişime geçebilecektir. Ayrıca, uygulamanın kişilerinizi ve konum bilgilerinizi periyodik olarak Google’a göndermesine de izin vermiş olacaksınız.

Google Allo uygulamasını, Apple iOS ve Android telefonların uygulama marketinden indirebilirsiniz. Play Store ve App Store arama alanlarına uygulama adını yazıp bulduktan uygulamayı bulduktan sonra, indirip sohberlerinize başlayabilirsiniz.

Google Allo’da Asistan Kullanımı

Google Asistan şu anda çoğu Android cihazında kullanıma sunulurken, Google Allo’da Asistan’ı kullanma hakkında hala bilmeniz gereken bazı şeyler var. Uygulamanın öne çıkan özelliklerinden biri, Google Asistan’ın yerleşik olmasıdır. Bir şeyi aramak için görüşmenizden ayrılmanızı gerektiren diğer mesajlaşma uygulamalarının aksine, Allo, Google’ın gücünü doğrudan sohbetinizde toplamanıza olanak tanır. Süper kullanışlıdır ve size çok zaman kazandırma potansiyeline sahiptir.

Google Asistan artık Allo’ya özel bir özellik değil. Google’ın Pixel ve Pixel XL telefonlarında, Google Home’da, tüm Android Wear 2.0 cihazlarında bulunur ve şirket şimdi Asistan’ı Marshmallow veya sonraki sürümleri çalıştıran her Android cihazına getiriyor. Bununla birlikte, bir Allo kullanıcısıysanız Asistan’ı kullanma hakkında bilmeniz gereken birkaç şey var. Allo’daki Google Asistan’ın en önemli özelliklerinden bazılarını inceleyelim.

  • Abonelikler düşündüğünüzden daha uygundur.
  • Akıllı cevaplar size zaman kazandıracak
  • Söylemeniz gerekenleri söylemek için veri bağlantısına gerek yok
  • Görüntüleri tanıyabilir.