Teams Canlı Etkinlikler kullanılamıyor?

 

Teams Canlı Etkinlik yoksa düzeltme adımları hakkında sizleri bilgilendirmekteyiz.

Microsoft Teams Canli Etkinlikler kullanilamiyor 1

Microsoft Teams, günümüzde kullanılan en popüler ve iyi tanınan iş birliği araçlarından biridir. Anlık sohbet, dosya aktarımı, video konferanslar ve daha fazlasına kadar böyle bir hizmetten bekleyebileceğiniz her şeyi kapsar.

11858 teknik destek

Bir süredir gelen bir diğer güzel özellik, Canlı Etkinlikler adı verilen bir şeydir.

Teams canlı etkinlikleriyle, kuruluşunuzdaki kullanıcılar video ve toplantı içeriğini büyük çevrimiçi kitlelere yayınlar. Yani temelde, çok daha geniş bir izleyici kitlesine sahip video konferanslardır.

Ne yazık ki, birçok kullanıcı bu özelliğin henüz kendileri için mevcut olmadığını bildirdi. Daha doğrusu, Canlı Etkinlikleri halka açık izleyiciler için yayınlayamazlar. Ya olması gerektiği yerde görünmüyor ya da ara yüz menüsü grileşiyor ve bu nedenle seçilemiyor.

Az önce gerçekten gelişini beklediğim bir özellik olan Canlı Etkinlikler ‘in artık Teams’de bir “ön izleme” olarak sunulduğunu gördüm, ancak “Herkese Açık” bir etkinlik seçeneği, bazı ayarların devre dışı bırakıldığına dair sorumluluk reddi beyanıyla birlikte devre dışı bırakıldı BT yöneticisi tarafından. BT yöneticisiyim, ancak ön izleme sırasında yapabiliyorsam, ayarı nasıl değiştireceğimi bulamıyorum.

Görünüşe göre sorun, şirketin BT yöneticisi tarafından verilmesi gereken izninden kaynaklanıyor.

Microsoft Teams’de Canlı Olayları Etkinleştirme

Canlı Etkinlikler Politikasını Ayarlama

Canlı Etkinliklerinizin hedef kitlesinin Yönetici Merkezi’nden ayarlanması gerekir, aksi takdirde sıradan kullanıcılar yalnızca sınırlı bir seçenek havuzundan seçim yapabilir.

Bu nedenle, Canlı Etkinliklerin herkese açık olarak görüntülenmesini sağlamak için şu adımları izleyin:

 1. Git İş Yönetim Merkezi için Microsoft Ekipleri & Skype
 2. Seç Toplantılar sol menüden
 3. Canlı Etkinlik Politikalarını Seçin
 4. Atendee Görünürlük Modunu Seçin
 5. Herkesi Seç

Microsoft Teams Canli Etkinlikler kullanilamiyor 2

Bu özelliği etkinleştirdiğinizde, Canlı Etkinlikleriniz genel kullanıma açık olacaktır, yani ağınızın parçası olmayan kullanıcılar bile.

Tek yapmaları gereken canlı etkinliğe katılmaktır ve ardından program, önceden yüklenmişlerse önce Teams’i başlatmayı deneyecektir. Aksi takdirde, çevrimiçi katılma ve ardından oturum açma veya anonim olarak katılma seçeneklerine sahip olacaklar.

Hatırlamanız gereken bir şey, anonim olarak katılanlar için video akışlarının tüm ekranı doldurması ve soldaki Ekipler gezinme çubuğunu görmeyecekleridir.

Bu adımlar izlendikten sonra, ağınızın bir parçası olan ve tüm uygun haklara sahip olan herhangi bir kullanıcı, Canlı Etkinlikleri genel halka yayınlayabilecektir.

Teams hakkında SSS nelerdir?

 • Microsoft Teams’de nasıl canlı etkinlik yaparsınız?

Microsoft Teams canlı etkinliği planlamak için şu adımları izleyin:

 1. Toplantılara gidin ve Yeni bir toplantı planla’yı seçin
 2. Sol üst köşedeki açılır menüye gidin ve Yeni bir canlı etkinlik ekleyin.
 3. Ardından etkinlik detayları hakkında gerekli bilgileri doldurun, hepsi bu.
 • Web seminerleri için Microsoft Teams’i kullanabilir misiniz?

Canlı Etkinlikler özelliği sayesinde, Microsoft Teams artık güvenilir bir web semineri çözümüdür. Tek yapmanız gereken canlı bir etkinlik planlamak ve ardından mümkün olduğunca çok kişiye bağlanabileceksiniz.

 • Microsoft Teams canlı etkinlik kayıtları nerede saklanır?

Yayın bittiğinde, Microsoft Teams canlı etkinlik kayıtları toplantı ayrıntılarında mevcuttur. Etkinlik sahipleri daha sonra kayıtları indirebilir ve daha fazla sayıda kişiyle paylaşmak için bunları Microsoft Stream’e yükleyebilir.