Steam VPN çalışmıyor mu nasıl ne yapılmalı.

  • Steam Abonelik Sözleşmesi, oyuncuların VPN ve proxy hizmetlerini kullanmasını yasaklıyor, ancak bu yine de onları durdurmuyor. Doğru şekilde nasıl yapılacağını öğrenin.
  • VPN hizmetiniz Steam üzerinde çalışmıyorsa, güvende kalmak, anonim kalmak ve oyun oynarken trafiğinizi kontrol ediniz.

Steam VPN ile calismiyor mu Iste ne yapmali 3

 

Steamİn VPB kullanımına karşı bazı katı kuralları vardır, ancak bu, kullanıcıların denemesini engellemez. Ne denerseniz deneyin, yalnızca yasaklandığınızda veya Steam VPN’inizle çalışmadığında sorunludur.

Doğru yolu göstermeye geldiğimiz için endişelenmeyin. Ama önce, Steam’in VPN ve proxy kullanımına karşı politikasındaki havayı temizleyelim.

11858 teknik destek

Steam’de VPN kullanmaktan men edilebilir misiniz?

Evet, belirli koşullar altında.

Hadi daha yakından bakalım:

“Oyun içeriğindeki coğrafi kısıtlamaları aşmak, coğrafyanız için geçerli olmayan fiyatlandırmalardan satın almak veya başka herhangi bir amaçla, ikamet ettiğiniz yeri gizlemek için IP proxy’yi veya diğer yöntemleri kullanmayacağınızı kabul edersiniz. Bunu yaparsanız, Valve Hesabınıza erişiminizi sonlandırabilir. “

Steam Abonelik Sözleşmesi

Bundan çıkarabileceğimiz şey şudur:

  • Coğrafi engelleri aşmak ve oyunlara erken erişmek için Steam’de bir VPN kullanamazsınız
  • Benzer şekilde, oyunları daha ucuza satın almak için VPN kullanamazsınız.

Steam, VPN ile çalışmıyor mu Üçüncü kısım, başka bir amaçla VPN kullanamayacağınızdan bahseder. Ancak, bir Reddit kullanıcısı bu konuda açıklama istemek için Steam destek ile iletişime geçtiğinde şu mesajı aldı:

Bir VPN kullanırken oyun oynamak veya Steam’i çalıştırmak kesinlikle yasak değildir.

Ancak oyunu ve Steam istemcisinin kendisini etkiler.

Bir Steam hesabı yalnızca Steam Abonelik Sözleşmesini veya Steam Çevrimiçi Davranış Kurallarını ihlal eden eylemler için kısıtlanacaktır, bu nedenle VPN’iniz etkinken oyun satın almanın Hizmet Şartlarımızı ihlal ettiğini lütfen unutmayın.

Bu size VPN kullanırken güvende kalmak ve gizliliğinizi korumak için bir VPN kullanmanın sorun olmadığını söylemelidir.

VPN’in Steam’de çalışmasını nasıl düzeltirim?

Steam VPN ile calismiyor mu Iste ne yapmali 2

Steam mağazanızın bulunduğu ülkeyi değiştirin

  1. Steam üzerinden ulaşmak istediğiniz ülkedeki bir VPN sunucusuna bağlanın.
  2. Steam’i başlatın, hesabınıza tıklayın ve Hesap ayrıntıları’na tıklayın.
  3. Mağaza ülkesini güncelle’yi tıklayın.
  4. Yeni ülkeyi ayarlayın.

Bazı kullanıcılar, Steam’in başka bir ülkeye bağlanmaya çalışırken VPN’leriyle çalışmadığını bildirdi.

Ancak sorun VPN’den kaynaklanmıyor.

Başka bir bölgeden bir VPN sunucusuna bağlandıktan sonra bile Steam’deki mağaza konumunuzu manuel olarak güncellemeniz gerekir.

Ücretsiz VPN kullanmaktan kaçının

İnanılmaz derecede cazip olmasına rağmen, çevrimiçi güvende olmanızı sağlayacak ücretsiz bir VPN’e gerçekten güven vermez. Birkaç VPN sunucuları var ve nadiren düzgün çalışıyorlar. Ayrıca, çoğu ücretsiz VPN, VPN trafiğinizi kaydeder.

Profesyonellerden oluşan bir ekip tarafından sürekli olarak sürdürülen birinci sınıf bir VPN hizmetine geçmek çok önemlidir. Mükemmel bir örnek, 48 ülkede 3.300’den fazla VPN sunucusuna sahip olan Özel İnternet Erişimi’dir.

PIA, modern ve güvenli VPN protokollerini destekler: OpenVPN ve WireGuard.Pingi azaltmak için en iyi VPN’lerden biridir.

Ayrıca, Steam ile herhangi bir bağlantı sorunu yaşarsanız, 7/24 canlı sohbeti kullanarak PIA destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.

VPN’inizde Steam trafiğine izin verin

Bazı VPN hizmetleri Steam’in performansını olumsuz etkiler. Ancak VPN’inizin Steam’de çalışmak için kablolu olmaması mümkündür.

Örneğin, PC’nizde VPN ayrı tünellemeyi etkinleştirdiyseniz, Steam’i yanlışlıkla güvenli tünelden hariç tutmadığınızdan emin olun.

Sonuç

Özetlemek gerekirse, VPN’iniz Steam üzerinde çalışmıyorsa, mağaza konumunuzu değiştirerek ve güvenli tünelde Steam trafiğine izin vererek bu sorunu çözebilirsiniz.