Akıllı telefonunuzda veya tabletinizde en iyi Android antivirüs uygulamalarından birini çalıştırmıyorsanız, kendinizi bozuk uygulamalardan ve diğer kötü amaçlı yazılım türlerinden etkilenme riskine sokuyorsunuz.

İyi haber, seçeneklerinizin sınırlı olmaktan uzak olması. En iyi mobil antivirüs uygulamaları yalnızca birinci sınıf kötü amaçlı yazılım algılama ve önleme değil, aynı zamanda bir dizi gizlilik ve hırsızlık önleme özelliği sunar.

Screenshot 3 3

Bunlar genellikle kişilerinizi ve diğer verilerinizi yedekleme, telefonunuzu veya tabletinizi GPS aracılığıyla izleme, telefon hırsızının resmini cihazın kamerasıyla çekme ve hatta telefonunuzu bulmak için Wear OS akıllı saatinizi kullanma becerisini içerir.

Çoğu mobil güvenlik uygulamasının hem ücretsiz hem de ücretli sürümleri vardır, ancak tüm freemium antivirüs ürünleri eşit oluşturulmaz.

Mobil antivirüs korumasındaki en büyük isimlerin (Avast, Bitdefender, Kaspersky, Lookout, McAfee, Norton, 360 Security ve hatta Google’ın kendisi) uygulamalarını topladık ve uygulamalarını kurulum, arayüz, kullanılabilirlik, ekstra özelliklere ve Tabii ki, kötü amaçlı yazılımdan koruma pirzola.

Güvenlik korumasını ölçmek için, çoğu büyük güvenlik uygulamasını sıfır günlük kötü amaçlı yazılımları ve diğer son tehditleri tespit etme yeteneklerine göre derecelendiren bağımsız bir Alman laboratuarı olan AV-Test’in verilerini kullandık. Bu güvenlik uygulamalarının genel performans üzerindeki etkisini ölçmek için Geekbench 4 uygulamasını da kullandık.

Screenshot 2 2

En iyi Android antivirüs uygulamaları nelerdir?

Testlerimize dayanan en iyi Android antivirüs uygulaması, çok çeşitli özelliklerle neredeyse kusursuz kötü amaçlı yazılım koruması sunan Bitdefender Mobile Security’dir (yılda 15 $).

Norton Mobile Security daha iyi bir korumaya sahiptir. Ne yazık ki, Norton, Aralık 2019’da hırsızlık önleme özellikleriyle birlikte ücretsiz Norton Mobile Security katmanını sessizce öldürdü, bu yüzden eskisi kadar tavsiye edemeyiz.

Avast Mobile Security ve McAfee Mobile Security, ücretsiz olarak birçok özellik sunar ve kötü amaçlı yazılım algılama testlerinde oldukça başarılıdır. Ancak Avast’ın hırsızlık önleme ve arama engelleme araçları iyi çalışmadı ve ödemediğiniz sürece her iki uygulama da çok fazla reklam gösteriyor.

Kaspersky Mobile Antivirus’ün ücretsiz sürümünde reklam yok ve çağrı engelleme ve hırsızlık önleme özellikleri iyi çalışıyor. Onun kötü amaçlı koruma çok iyidir, ama bir Wi-Fi ağı güvenlik tarayıcısını yoksundur.

Lookout Security & Antivirus, ilk mobil antivirüs uygulamalarından biriydi ve çekici bir kimlik koruma seçeneğine sahiptir. Ancak Lookout’un antivirüs verimliliğiyle ilgili üçüncü taraf laboratuvar testi verileri var, bu yüzden kötü amaçlı yazılımlara karşı ne kadar iyi korunduğunu bilmiyoruz.

Screenshot 1 3

Qihoo 360 Security ürününü gerçekten tavsiye edemeyiz. Ücretsiz kullanıcılara tonlarca özellik sunar, ancak onlardan kurtulmak için memnuniyetle ödeyeceğiniz çok fazla reklam vardır. Test telefonumuzu en iyi Android antivirüs uygulamalarından daha fazla yavaşlattı ve kötü amaçlı yazılımlara karşı ne kadar iyi koruduğunu bilmiyoruz.

Son uygulama olan Google Play Protect, Google Play’i çalıştıran her Android telefona yüklenir. Ne yazık ki, kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma korkunç. Başka bir şey kullanın.

En iyi Android antivirüs uygulamaları sadece birinci sınıf kötü amaçlı yazılım algılama ve önleme değil, aynı zamanda bir dizi gizlilik ve hırsızlık önleme özelliği sunar. Telefonunuzu veya tabletinizi GPS ile izleyebilir, cihazın kamerasından bir telefon hırsızının resmini çekebilir ve hatta telefonunuzu bulmak için Android Wear akıllı saatinizi kullanabilirler.

 

Sağlıklı Günler Dileriz..