OMEN KEYBOARD OYUNCU KLAVYESİNE MAKRO ATAMA (RESİMLİ ANLATIM)

Teknolojinin gelişimine paralel hızda gelişen bilgisayar oyunlarına ayak uydurmak artık daha kolay. Gelişen teknoloji sayesinde herşey artık düşünülüp kullacının ihtiyacına göre tasarlanmaya başlandı. Bu da oyun oynayanlar için  büyük bir kolaylık. Asıl konumuza gelecek olursak, oyuncu klavyelerinde birden fazla tuşa aynı anda basmamız gerektiği durumlar çok oluyor fakat aynı anda birden fazla tuşa, oldukça zor basabiliyor olsak bile o kadar seri olamayabiliyoruz. Bunun için geliştirilmiş klavyelerde makro atayarak birden fazla tuşa basmak yerine tek tuşla aynı işlemleri sağlayabiliyoruz. Makro atama işlemini nasıl yapacağımıza gelecek olursak; elimde bulunan omen oyuncu klavyesi üzerinde göstereceğiz işlemleri.

  • Öncelikle işlem yapacağımız programı indirmemiz gerekiyor. Google arama motoruna SteelSeries” yazarak Enter‘a basıyoruz.
  • Arama sonuçlarında, ikinci sırada bulunan linke tıklıyoruz.

Image“Engine 3” yazan kısımdan Windows olan seçeneğe tıklıyoruz. Böylece yüklemek istediğimiz dosyanın setup dosyasını indirmeye başlamış olacağız.

Imageİndirdiğimiz setup dosyasını çalıştırıyoruz. Türkçe seçeneği olmadığı için programı İngilizce kuruyoruz.

ImageNormal ve bildiğiniz program kurma; yine Next diyoruz.

Image Kurulum dosyalarımız yükleniyor.

Image Image Kurulum bittikten sonra proğramı çalıştırıyoruz. Burada Omen Keyboard ve Omen Mouse  ayarları bulunuyor; dilediğimiz gibi artık makro atama işlemi yapabiliriz. Omen  Mouse   seçeneğine tıkladığımız zaman mouse ayarlarını yapacağımız panel gelecek.

Açılan penceredeki butonlarda, mouse üzerinde bulunan tuşlar için numaralandırımış görevlerden istediğimizi, mouse üzerindeki tuşa makro atayabiliriz. Sağ tarfta mouse hareket hızını ayarlama şeçenekleri de bulunuyorImage GAMESENSE sekmesine tıkladığımızda ise Counter Strike  başlığı altında, klavyemizi özelleştirme şansımız bulunuyor.Image Image Yine buradan Omen klavyemizin  renklerini değiştirip farklı renkler kullanabilir, canlılık ayarlarını buradan yapabiliriz.