Ana Sayfa Destek Salt Okunur Hesaplarınızdaki Kişiler Silinemez’ Hatası ve Çözümü

Salt Okunur Hesaplarınızdaki Kişiler Silinemez’ Hatası ve Çözümü

2
‘Salt Okunur Hesaplarınızdaki Kişiler Silinemez’ Hatası ve Çözümü

Günümüzde, neredeyse vazgeçilmezimiz olan akıllı telefonlarda bazı sorunlar ile karşılaşmaktayız. Bunlardan biri olan ve Android cihazlarda, hesabımızla senkronize ettiğimiz rehberdeki kişileri silerken karşılaştığımız ‘Salt okunur hesaplarınızdaki kişiler silinemez, ancak gizlenebilir’ sorununu nasıl çözebileceğimizi anlatalım.

  • Android cihazlarda, hesabımızla senkronize ettiğimiz rehberdeki kişileri silerken karşılaşmış olduğumuz ‘Salt okunur hesaplarınızdaki kişiler silinemez, ancak gizlenebilir’ şeklinde bir uyarı ile karşılaşmamız durumunda ilk etapta telefonumuzda herhangi bir tarayıcısıdan Google hesabımıza giriş yapmalıyız.

‘Salt Okunur Hesaplarınızdaki Kişiler Silinemez’ Hatası ve Çözümü

  • Hesabımıza giriş yaptıktan sonra Google sayfasına geri döndüğümüzde, sayfanın sağ üst köşesinde, hesabımzda kayıtlı olan profil resmini görebiliriz. Bu profil resiminn yanında küçük karelerden oluşan kare simgesine tıklıyoruz ve açılan pencerede ‘Kişiler’ menüsüne tıklıyoruz.

  • Açılan sayfada, Google hesabımızla senkronize ettiğimiz (telefon rehberimizdeki) kişileri görebileceğiz ve buradan istediğimiz kaydı silmemiz durumunda, aynı zamanda bu kaydın telefon rehberimizden de silindiğini göreeceğiz.

Belirtmemizde fayda var ki, telefonumuza sonradan indirmiş olduğumuz mesajlaşma, chat vb. gibi anlık iletişim uygulamalarında numara ekleme bölümü var ve biz bu uygulama üzerinden telefonumuza bir numara kaydettiysek  aynı zamanda rehberimize de kopyalanabilir. Bu gibi durumlarda, yine telefon rehberinden kişiyi silemeyebiliriz. Bunu için ise, yüklemiş olduğumuz uygulamanın ‘Contact’ veya ‘Kişiler’ vb. menüsüne giriş yaparak, silmek istediğimiz rehber kaydını, numarayı silmemiz gerekecektir. Uygulama üzerinden kaydı silmemiz durumunda, artık telefon rehberimizde de bu kayıt görünmeyecektir.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

2 YORUMLAR

  1. Ben başka bir yöntem kullanıyorum. Sizin anlattığınız yöntemle yapamadım ve benim gibi yapamayanlar da gördüm. Ben rehberine giriyorum. Kişileri düzenle ye basıyorum. Kişinin telefon numarasını ve diğer bütün bilgilerini siliyorum. Sadece isim kalıyor. Kaydediyorum. Bir süre bekledikten sonra kişi hakkında hiçbir bilgi kalmıyor sadece isim kalıyor. Sonra kişiyi siliyorum. Ve hata vermeden siliniyor.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.