Roblox Şifresini unuttuysanız sıfırlama yöntemleri

Bu yazımızda sizlere Roblox Şifre sıfırlama nasıl yapılır ve mail adresi eklenerek iki adımlı doğrulama nasıl etkinleştirilir anlatıyoruz.

Günümüzde akıllı telefonlarda ve bilgisayarlarda zengin içeriği ile oyuncuların gönlünü kazanmış olan Roblox başlaması kolay, oynaması keyifli bir oyundur.

Ayrıca Roblox, basit ve kullanışlı ara yüzü, çocukların ve gençlerin kolayca oyunlar tasarlamasını ve paylaşmasını sağlamaktadır. Oyun yapma ve oynama süreci eğlenceli ve öğretici olduğundan, gençler yaratıcılıklarını ve problem çözme yeteneklerini geliştirebilirler.

Eğer Roblox oyunu için ilk defa bir akıllı telefon üzerinden indirip kullanmaya başladıysanız mail adresi eklemeden kullanıma başlayabilirsiniz. Oyun hesabınız için belirlediğiniz şifreyi unutmuş olabilir böylece yeni cihazınızda giriş yapmakta zorluk yaşayabilirsiniz. Bu sebeple sizlere Roblox şifre sıfırlama nasıl yapılır detayları ile anlatıyoruz.

Roblox Şifre Sıfırlama Adımları

Eğer bir bilgisayar üzerinden kullanım yapacaksanız öncelikle Microsoft Store üzerinden Roblox uygulamasını indiriniz. Eğer şifrenizi hatırlıyor ve giriş yapabiliyorsanız şifre değiştirme işlemlerini aşağıdaki gibi takip ediniz.

Öncelikle giriş ekranın hemen sol bölümünde yer alan üç nokta işarete tıklayınız.

roblox şifre değiştirme işlemleri
Roblox şifre sıfırlama nasıl yapılır?

Daha sonra Settings kısmına tıklayınız. Bir sonraki ekranda yer alan bölümde en üst kısımda yer alan Account Info bölümüne tıklayınız.

Hesabınızla ilgili ilgili bilgilerin olduğu ekran gelecektir. Burada şifrenizin bulunduğu satırın solunda düzenleme simgesi göreceksiniz.

Roblox şifre sıfırlama adımları hakkında bilgilendirme
Roblox şifre sıfırlama adımları

Eski şifrenizi yazdıktan sonra yeni bir şifre belirleyip kaydedebilirsiniz.

Roblox Şifrenizi Hatırlamıyorsanız Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Roblox şifresini hatırlamıyorsanız ve yeni bir cihazdan giriş yapmanız gerekiyorsa eposta adresinizin kayıtlı olması gerekmektedir.

Bunun içinde yine daha önce giriş yapılmış cihaz üzerinden yine settings kısmına daha sonra account info kısmına tıklayınız. Mail adresi kısmı boş ise düzenleme simgesine tıklayarak aktif kullandığınız bir mail adresini yazınız. Kaydettikten sonra artık Roblox şifre sıfırlama yapabilirsiniz.

Sıfırlama yapmak için giriş ekranına geldiğinizde en altta forgot password or username yazısını göreceksiniz.

Buraya tıkladığınızda kayıtlı eposta adresinizi yazmanız istenilecektir. Mail adresinizi yazıp gönderdiğiniz epostanı bir mail gelecektir. Gelen mail içerisinde reset password yazısına tıklayarak yeni parola oluşturabilirsiniz.

Böylece sizlere Roblox şifre sıfırlama nasıl yapılır tüm detayları ile anlattık. Umarız sizler için faydalı olmuştur.

Sıradaki konular: