Türk malı, hızlı ve Türkiye’deki kullanıcılara en uygun Airties Air 5760 modem. Yıllardır kullandığım marka. Yerli tasarım ve üretimin gururu.

1300 Mbps ac, 300 Mbps n kablosuz, Firewall, Ethernet, Ethernet WAN, 2 USB portu kutunun içinde. Ayrıca Bittorrent… Cihazın artıları ve avantajları gelişmiş kablosuz bağlantı noktası, Türkiye şartlarına en uygun modem, avantajlı fiyat; dezavantajı ise piyasadaki en hızlı modem olmaması.

Airties Air 5760 Modem

Router modem Dual Band 5GHz üzerinden HD kalitesinde videolarınızı ağ üzerinde aktarır. Ayrıca 5GHz desteklemeyen eski bilgisayar, tablet, akıllı telefon gibi cihazlarınızda 2.4GHz ile bağlanabiliyor. Buna ek olarak kablosuz tekrarlayıcı cihazlarını kullanarak evlerde kablosuz kapsama alanını genişleten Mesh teknolojisi sunuyor.

DLNA Medya Sunucu

Air 5760’nin Medya Sunucu özelliği açık bir bilgisayara ihtiyaç duymazsınız. Çünkü USB depolama aygıtınızda bulunan tüm video, müzik ve fotoğraf dosyalarınızı kablosuz olarak televizyonda görüntüleyebilmenizi sağlar.

WPS ile tek bir tuşa dokunarak kablosuz ağınızı kurun!

WPS sayesinde en üst seviyede güvenlik ayarlarını için cihazın üzerinde bulunan “WPS” tuşuna basmak. Böylece kablosuz ağınızı dilediğiniz kadar genişletebilirsiniz. WPS teknolojisi arka planda en yüksek güvenlik ayarlarını otomatik olarak yapar.

AirTies Mesh Teknolojisi ile Duvarları Aşın

Mesh Teknolojisi çok katlı betonarme yapılarda ve geniş alanlarda ortaya çıkan sinyal zayıflaması sorununu çözer. Kapsama alanını genişletmek için Air 5760’a Mesh protokolü ile bağlanan kablosuz tekrarlayıcı cihazlarını kullanmak yeterlidir. Mesh Teknolojisi sayesinde uzun mesafelere ya da betonarme engellere bağlı olarak yaşanan sinyal zayıflaması önlenir. Ayrıca kablosuz kapsama alanı dilediğiniz kadar genişletilebilir.

Airties Air 5760 Modem

USB Tak & Paylaş !

USB Tak&Paylaş özelliği sayesinde tek bir noktadan tüm ağınıza yazıcı ve dosya paylaşımı yapmanıza olanak sağlar. Böylelikle, USB yazıcı ve harici USB depolama aygıtlarını (harici USB disk, Flash Disk vb.) bilgisayara bağlamak yerine Air 5760’a bağlayarak tüm ağınızla paylaşabilirsiniz. Böylelikle standart bir USB yazıcıyı ya da harici bir USB diski, tıpkı bir ağ cihazı gibi kullanabilirsiniz.

Dosya ve yazıcı paylaşımı yapmak işte bu kadar kolay!

5760-5

BitTorrentTM Client

Açık bir bilgisayara ihtiyaç duymadan Bittorrent dosyalarınızı doğrudan USB portuna bağlayacağınız USB diske indirir.

Airties Air 5760 Modem

Bu noktada Airties’ın dünyadaki en gelişmiş kablosuz bağlantı hızı artırma yazılımını kullandığını söylediğini ekleyelim. Uzak odada duvar arkasında kalan bir akıllı telefonun antredeki modeme bağlanması için ev içinde modemle çalışan kablosuz routerlar kullanılıyor ve hangi router cihazının o telefona maksimum hız vereceğini görmek için özel algoritmalar gerekiyor.

5760-7

Son Güncelleme 8 Ocak 2022 Yazar Pınar Güldökmez