LG XBoom Go PL7 ile LG, taşınabilir Bluetooth hoparlör segmentinde öne çıkmanın bir yolunu buldu. Bazı şirketler gerçekten büyürken, diğerleri değere odaklanırken, LG, Bluetooth hoparlörlere LED ışıklar ile ciddi bir parıltı getirdi.

Melodilerinizle bir ışık gösterisi yapmak eğlenceli olsa da, bu sadece göze hitap eden bir görsel ayrıntı. PL7, benzersiz ve çekici bir tasarıma sahipken, ses kalitesi ve pil ömrü söz konusu olduğunda , en iyi Bluetooth hoparlörlere karşı meydan okuyor.

Screenshot 10 1

9.7 x 3.9 x 3.9 inç boyutunda olan PL7, uçları tıraşlanmış ve her iki ucunda bir LED ışık halkası bulunan kapaklarla değiştirilmiş bir hap gibi görünüyor. Halkalar, çeşitli renk ve hızlarda titreşir (XBoom uygulamasıyla ışıkları kontrol edebilirsiniz).

Uç kapaklar ayrıca pasif bass radyatörleri olarak işlev görür ve ses, bass ile yoğun olduğunda titreşir (ilave bir görsel zevk). İçeride, PL7, tiz ve orta kademe tonları üretmek için 2 adet 2.3 inç boyutunda sürücüye sahiptir.

Screenshot 11 1

Üst kısımda ses seviyesi, güç, Bluetooth eşleştirme, ses yükseltme (vokalleri daha yüksek hale getirir) ve pil seviyesi için bir ışık vardır. Arka tarafta, plastik bir kapağın arkasında 3.5 mm yardımcı giriş, şarj için bir USB-C bağlantı noktası ve ışık modlarını değiştirmek için düğmeler (butonlar) var. Çoklu Modu (iki cihazı bağlamak için) ve İkili Modu (iki hoparlörü eşleştirmek için) kullanabilirsiniz. Bu, mevcut birçok taşınabilir Bluetooth hoparlörün içerdiğinden daha fazla düğme (buton) ile, bazen uygulamayı kullanmadan hoparlörlerin işlevlerinin çoğuna erişmek güzel.

PL7, 3.2 Pound ağırlığındadır ve bu boyuttaki taşınabilir bir hoparlör için biraz ağırdır ( benzer boyuttaki UE Blast, 2.2 Pound ağırlığındadır). Ancak ekstra ağırlığın bir kısmı, dayanıklı görünen sağlam bir kasadan geliyor.

Screenshot 12 1

PL7, UE Blast ve JBL Charge 4 gibi bu fiyat aralığındaki en iyi taşınabilir Bluetooth hoparlörlerle karşılaştırıldığında, oldukça iyi ve ayrıntılı bir ses çıkışı sunuyor. Bu modellerin her ikisinden de daha parlak bir sese ve hoş bir şekilde dengelenmiş Bass‘a sahiptir.

PL7, IPX5 hava koşullarına dayanıklıdır, yani suyla püskürtülmeyi kaldırabilir, ancak suya batırılmamalıdır. Karşılaştırıldığında, UE Blast tamamen suya batırılabilir. Birkaç saniye bir musluk altında çalıştırdık ve hoparlör olması gerektiği gibi çalışmaya devam etti.

Screenshot 13

PL7, UE Blast‘ın 12 saat şarj ömründen daha iyi ve Charge 4‘ün 20 saat şarj ömründen biraz daha fazla olmak üzere 24 saat şarj ömrü ile etkileyici bir bataryaya sahiptir. Işıklar açıkken çeşitli ses seviyelerinde yaklaşık 15 saat kullanım testinden sonra, cihaz hala şarjın %70‘ine sahipti.

Bu fiyat aralığındaki birçok taşınabilir Bluetooth hoparlörün aksine, PL7‘nin içinde Alexa veya Google Assistant yok. Bunun yerine, oynat / duraklat düğmesini birkaç saniye basılı tutarak telefonunuzun sesli yardımcısına erişebilirsiniz. Cihaz, güçlü bir Bluetooth sinyaline sahip ve iç mekanda 30.48 metreden fazla bir mesafede bağlı kaldı.

Screenshot 14

iOS ve Android için mevcut olan ücretsiz XBoom uygulaması, hoparlörü kontrol etmenin birkaç yolunu sunar, ancak UE‘nin Boom uygulaması aracılığıyla aldığınız tüm bildirimlere ve işlevlere sahip değildir. Örneğin, ekolayzır yoktur ve yalnızca tek ses modu olan Sound Boost vardır.

Çoğunlukla, ışıkları kontrol etmek için uygulamayı kullanırsınız. Işıkları ritimle birlikte yanıp sönecek şekilde ayarlayabilir (daha yavaş şarkılarda bile çok çılgınca bulduk) veya Parti, Su ve Orman gibi diğer tarzlar arasından seçim yapabilirsiniz. Işıkların değişmesi için bir renk düzeni ve hız seçerek, kendi stilinizi de seçebilirsiniz. Veya daha az görsel uyarım arıyorsanız, ışıkları kapatabilirsiniz.