HP MFP179 Yazıcı Kurulumu için dikkat edilmesi gerekenler
HP MFP179 Yazıcı Kurulumu Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlere HP MFP179 yazıcı kurulumu nasıl yapılır tüm detayları ile bilgi veriyoruz.

Hp lazer yazıcılarında genel olarak MFP ismini kullanmaktadır. MFP yazıcılar ise genelde tek renkli (siyah) yazıcılardır. Ancak HP MFP179, renkli bir yazıcı olup ayrıca tarayıcı, fotokopi, faks ve Wi-Fi özelliği de bulunmaktadır.

Dakikada 18 sayfaya kadar siyah renkli baskı hızı bulunmaktadır. Bu da profesyonel kullanım için uygun bir değerdir. Öyle ki çok sayıda çıktı alma gereksinimleri bulunun ofisler içinde vazgeçilmez bir seçenektir. Dakikada 4 sayfaya kadar da renkli çıktı hızı bulunuyor.

Ayrıca kendi sınıfında dünyanın en küçükleri arasında yer alan HP MFP179, daha az yer kaplayarak verimli bir şekilde çalışmanıza olanak tanıyor. Net metinler elde edip, koyu siyahlar ve canlı renkli grafikler elde edebilirsiniz.

Uyumlu yedek kartuşlar aşağıdaki gibidir:

  • HP 117A Siyah Lazer Toner W2070A (yaklaşık 1.000 sayfa)
  • HP 117A Camgöbeği Lazer Toner W2071A (yaklaşık 700 sayfa)
  • HP 117A Sarı Lazer Toner W2072A (yaklaşık 700 sayfa)
  • HP 117A Macenta Lazer Toner W2073A (yaklaşık 700 sayfa)

HP yazıcıların bir çoğunda yalnızca yeni veya yeniden kullanılmış HP çipleri veya elektronik devreleri olan kartuşlarla çalışmak üzere tasarlanmaktadır. Bu sebeple HP MFP179 yazıcı kurulumu yapmadan önce uyumsuz tonerler takarak kullanmayı denemeyiniz.

Bu yazıcılar, HP ürünü olmayan bir çip veya elektronik devreye sahip kartuşları engellemektedir. Bunun için dinamik güvenlik önlemleri kullanır. Yani internete bağlı olduğu sürece yazılım güncellemeleri yapmaktadır.

HP MFP179 Yazıcı Kurulumu

Yazıcıyı elektrik prizine takıp çalıştırmadan önce gerekli hazırlıkları yapmak gerekiyor. Öncelikle yazıcıyı düz bir zemine yerleştirip üzerindeki koruyucu bantları çıkarınız. Toner takılı değilse toner yerleştiriniz. Ekranda bilgi vereceği üzere bir kaç dakika tonerin ısınmasını bekleyiniz.

Kağıt tepsisine kağıt yerleştiriniz. Hizalama kenarlıklarını yerleştiğiniz kağıt boyutuna göre ayarlayınız.

HP MFP179 Yazıcı Kurulumu nasıl yapılır
HP MFP179 Yazıcı Kurulumu

Eğer yazıcı kablonuz var ise yazıcı kablosunu bilgisayar ile yazıcı arasında kablo bağlantı kurulunuz. Ancak kablo bulunmuyor ise Wi-Fi üzerinden kurulum yapabilirsiniz.

Bunun için sırasıyla kontrol panelinden Menu düğmesine basınız. Daha sonra Sistem kurulumuna giriş yapınız. Ardından Rapor bölümü içerisinde Ağ yapılandırma kısmını seçiniz. Böylece sizlere Wi-Fi kurulumu için bir belge verecek ve bu belgede de yazıcı ağı ile ilgili bilgiler verecektir.

Bilgisayarınızda HP Smart uygulamasını Microsoft Store üzerinden indiriniz. Daha sonra yazıcı ekle bölümünden ilerleyiniz. Ekranda yazıcının ismini gördükten sonra seçerek ilerleyiniz. İlerlemeler tamamlandığında HP MFP179 yazıcı kurulumu tamamlanmış olacaktır.

HP MFP179 Yazıcı Kurulumu için dikkat edilmesi gerekenler
HP MFP179 Yazıcı Kurulumu Nasıl Yapılır?

Daha sonra test sayfası yazdırarak ilk sonuçları alabilirsiniz. Ayrıca ilk kez kullanacaksanız tarayıcı fotokopi gibi fonksiyonları da denemeyi ihmal etmeyiniz.

Böylece sizlere HP MFP179 yazıcı kurulumu hakkında detaylı bilgi verdik. Umarız sizler için faydalı olmuştur.

Sıradaki konular: