Apple AirTag ile Konumlandırma nedir ne işimize yarar?

Apple tarafından gerçekleştirilen Spring Loaded etkinliği bir çok yeni teknolojiyi son kullanıcı ile buluşturdu. Lansmanın en sıradışı ürünü evinizde bulunan eşyanızı kolaylıkla konumlandırabileceğiniz Apple Air Tag ürünü oldu diyebiliriz.

Kullanıcıların uzunca bir süredir kullandığı iPad’imi Bul, iPhone’umu Bul teknolojisinin birebir benzeri izler taşımaktadır. Apple AirTag ile konumlandırma işleminde herhangi bir eşyanızın kayıp olma ihtimalini en aza indirgiyor. Ayrıca sonradan eklenilen bir pil ile 1 yıla varan kullanım imkanı sunar. Ama AirTag teknolojisi, herhangi bir Apple ürününüz ile eşleştirilerek kullanılabiliyor. Apple ürününüzün Bluetooth ağı üzerinden takibi yapabilen AirTag kapsül üzerine yerleştiği her cismi konumlandırabiliyor.

apple airtag 3

Bütün Apple cihazlarla eşleşse bile tam konumlandırma özelliği yalnızca;

iPhone 11, 11 Pro, 11 Pro Max, 12, 12 mini, 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max  ürünlerinde çalışabilen ürün Siri üzerinden kontrol edilebiliyor. Oldukça küçük bir yapıya sahip. Apple AirTag cüzdan dahil bir çok kişisel eşya içerisine konumlanabiliyor. Suya ve toza karşı dayanıklıdır. Ayrıca dikkat çeken ürün doğrudan yağmura maruz kalsa bile konumlandırmayı sürdürebiliyor. Apple U1 çip ile mükemmel yakın konumlandırma sunar. Ayrıca AirTag, yerleşik hoparlör sistemi ile sesli uyarılar ile oldukça konforlu kullanım sunuyor.

apple airtag 4

Beklenildiği üzere kullanıcı tarafından kolaylıkla değiştirilebilen CR2032 pil ile çalışır. Ayrıca tam dolu pil ile 1 yıla varan kullanım ömrü sunar. Hermes markası ile birlikte tasarlanan oldukça şık bir versiyonunun da vardır. İstenildiği takdirde anahtarlık olarak da kullanılır.

Apple AirTag ile Konumlandırma

Apple AirTag‘iniz ile konumlandırılmış eşyalarınızı iCloud üzerinden cihazlarım ekranında takip ederek konumlarına erişim yapılır. Ayrıca 5 farklı renk seçeneğine sahip olan Apple AirTag‘in yakın bir zaman içerisinde Apple Store ve çeşitli zincir mağazalarda vitrinlerinde yerini alacak.

Apple AirTag ile Konumlandırma