Ana Sayfa Destek Microsoft, Edge Kullananlara Para Ödeyecek?

Microsoft, Edge Kullananlara Para Ödeyecek?

0
Paylaş

Microsoft, son zamanlarda çok konuşulacak bir adıma imza attı. Microsoft’un yıllardır Windows ile birlikte kullanıma sürdüğü tarayıcısı İnternet Explorer, kullanıcıların arasında hiç de olumlu hatıralara sahip değil.

Çoğu kullanıcı için İnternet Explorer denildiği zaman aka ilk olarak yavaş ve sorunlu bir tarayıcı gelmektedir. Ancak Microsoft firması, yıllar içerisinde tarayıcısını geliştirmiş olsa da zaman içerisinde kullanıcılar Google Chrome, Opera, Mozilla Firefox gibi daha popüler olan tarayıcılara geçiş yaptılar.

Microsoft ise tam burada eski izleri silerek yeni bir tarayıcı sunuyor. Windows 10 ile gelen Edge isimli tarayıcısını piyasaya sunan firma yine beklediği ilgiyi göremedi.

edgepara1

Aslında bakarsanız Microsoft Edge, sade ve kullanışlı bir arayüze sahip bir tarayıcı, ancak yine de kullanıcılar diğer tarayıcıları bırakıp da Edge kullanmaya pek sıcak bakmıyorlar. Microsoft ise tarayıcısına güvendiği için kullanıcıların belirli süre dahi olsa kullanmasını sağlamak amacı ile Edge tarayıcısını kullanacak kullanıcılara para ödeyecek.

Microsoft Nasıl Paraya Ödeyecek?

Microsoft firması, Windows 10 ile birlikte İnternet Explorer tarayıcısının yerine sunduğu yeni tarayıcısını kullanan her kullanıcıya kullanım miktarına göre para verecek. Kullanıcılar Edge tarayıcısı ile diğer tarayıcılar ile yaptıkları işlemlere devam ederken sırf Edge’yi kullanacakları için ödeme alacaklar.

edgepara2

Aslında burada fiziki bir para akışı söz konusu olmayacak. Henüz şu anda sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde hayata geçmiş uygulamada Microsoft, Edge tarayıcısını kullananlara belirli şartlara uyarak para kazandırıyor. Bu kazandığınız paraları hesabınızdan bir banka hesabı ya da Paypal gibi firmalara aktaramıyorsunuz.

Para sadece, yine Microsoft’un olan Skype ya da Amazon gibi yerlerde indirim veya puan para olarak ödenecek. Bundan faydalanabilmeniz için ise Amerika’da olmanız ve Microsoft Edge tarayıcısı ile birlikte Bing arama motorunu kullanıyor olmanız gerekmektedir.
Şu anda sadece Amerika’da olan uygulama yakında tüm dünyadaki diğer ülkelere yayılarak hayata geçirilmesi bekleniyor. Bu sayede Microsoft, yeni tarayıcısı olan Edge’yi kullanıcılarla para ile de olsa tanıştıracak.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.