Ana Sayfa Destek NetMASTER Infinity 401 Modem Kablosuz Ağ Ayarları

NetMASTER Infinity 401 Modem Kablosuz Ağ Ayarları

1

NetMASTER Infinity 401 modem kendiliğinden otomatik kurulum yaptığı için, birçok kişi modem altındaki kablosuz ağ şifresini kullanmayıp, kendine özgü bir kablosuz ağ şifresi oluşturmak istiyor. Bunu nasıl yapabileceğinizi ekran görüntüleri ile birlikte sizlere anlatacağız.

  • Modem kablosuz ağ şifre değişikliği için öncelikle bilgisayarımızdan, cep telefonumuzdan veya tabletimizden modemimize kablolu veya kablosuz olarak bağlantı kurmamız gerekiyor.
  • NetMASTER Infinity 401 modem ara yüzüne giriş yapmak için, modeme kablolu veya kablosuz olarak bağladığımız cihazımızdan (bilgisayar, cep telefonu veya tablet) bir internet tarayıcısı (Microsoft Edge, Safari, Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Safari vb) açıp, adres çubuğuna 168.0.1 modem IP adresini yazıyoruz ve Enter’a basıyoruz.
  • Karşımıza, Kullanıcı Adı ve Şifre isteyen bir sayfa açılacak. Kullanıcı Adı ve Şifre kutucuklarına ‘admin’ yazdıktan sonra Giriş butonuna tıklıyoruz.

  • Direkt olarak karşımıza açılan ilk sayfa kablosuz ağ ayarları sayfası olacaktır. Bu sayfada işlem yapmadan önce ‘Gelişmiş Ayar’ sekmesine girmemiz gerekiyor; daha ayrıntılı bir şekilde işlem sağlamamız için bu öneride bulunmak isteriz.

  • ‘Gelişmiş Ayarlar’ menüsüne giriş sağladıktan sonra açılan sayfada kablosuz bölümüne giriş yapıp, modemin kablosuz bağlantı tipi seçeneğini seçiyoruz (2.4GHz veya 5GHz seçeneklerinden birini seçiyoruz). Kablosuz bağlantı tipini seçtikten sonra altta bulanan ‘Uygula’ butonuna tıklıyoruz.
  • Daha sonra sol tarafta bulunan menü listesinde ‘Güvenlik’ seçeneğine tıklayıp, açılan sayfada kablosuz ağ şifremizi değiştirebiliriz. Kablosuz ağ adı değişikliği için ara yüz ekranındaki ilk sayfadan da işlem sağlayabiliriz.

  • Kablosuz ağ adı ve kablosuz şifre değişikliği yaptıktan sonra sayfanın altında bulanan ‘Uygula’ butonuna tıklayarak yeni ayarlarımızı kaydetmiş oluyoruz ve artık yeni ağ adımıza, yeni şifremizle bağlanıp internetin tadını çıkarabiliriz.

NetMASTER Infinity 401 modem için aklınıza takılan ve öğrenmek istediğiniz konuları yorum kısmına yazarak destek alabilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

1 Yorum

  1. Bu markanın bütün modemlerinde ısınma sorunu vardır. Bir pervane ile bu ısınma giderilirse daha iyi verim alınır. Wifi çekim gücü ve performansı berbat. Bunun için elimizden bir şey gelmez çünkü kullanılan cip muhtemelen en ucuzu ya da uyumsuz. Motorolayı tavsiye ederim

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.