1

Microsoft Edge Chromium’da Çocuk Modu Nasıl Açılır ve Kullanılır?

Microsoft, artık Windows 10 cihazlarında varsayılan tarayıcı olan sevgili web tarayıcısı için yeni bir Microsoft Edge Çocuk Modu’nu tanıttı. Bu özellik Canary kanalında mevcuttur. Gelin bu özelliğin neler sunduğu ve onu nasıl etkinleştirebileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edelim.

MS Edge Chromium’da Çocuk Modu nedir?

 

Adından da anlaşılacağı gibi, yeni mod, çocuğunuzun oynamasını istemeyebileceğiniz bazı özellikleri ve ayarları kısıtlıyor. Çocuk modu özellikleri listesi, sosyal medyayı ve diğer kötü niyetli veya uygunsuz web sitelerini engellemek için kullanılabilecek bir URL filtresi içerir.

 

Çocuk dostu bir kullanıcı arayüzüne ek olarak, özel tarayıcı temaları da sunar, Bing Güvenli Arama Katı olarak ayarlanmıştır ve ayrıca birinin akıllıca oynamak istemesi durumunda moddan çıkmak için bir şifre gerektirir. Ama öyle görünüyor ki, modern çocuklar şu ya da bu çıkış yolunu bulacaklar.

Çocuk Modu şu anda Windows ve macOS cihazları için mevcuttur, ancak yalnızca ABD İngilizcesi ile sınırlıdır.

 

Microsoft Edge’de Çocuk Modu Nasıl Etkinleştirilir?

Edge’de Çocuk modunu etkinleştirmek için önce en son Edge Canary yapısını indirip yüklemeniz gerekir. Bundan sonra şu basit adımları izleyin.

 

  1. Tarayıcı penceresinin sağ üst köşesindeki profil değiştirici simgesine tıklayın.
  2. Ardından, Çocuk Modunda Göz At’a tıklayın.
  3. Ardından çocuğunuzun dahil olduğu yaş kategorisini seçin.
  4. Tarayıcı şimdi çocuk modunu açacaktır.

 

Çıkmak için sağ üst köşedeki Çocuk Modu simgesine tıklayın, Çocuk Modu Penceresinden Çık’a tıklayın ve ardından şifrenizi girin. Burada unutulmaması gereken önemli bir nokta, çocuk modu şifresinin cihaz şifrenizle aynı olmasıdır.

 

Çocuk modunun güzel bir özelliği, tarayıcının siz çıkana kadar her zaman aynı modda başlayacak olmasıdır.

Üç nokta düğmesi> Ayarlar> Aile’ye tıklayarak izin verilen web sitelerini değiştirme, yaş grubunu değiştirme vb. Gibi çeşitli Çocuk Modu ayarlarını yönetebilirsiniz.

2e

Varsayılan olarak, çocuk modu tüm web sitelerini engelleyecek şekilde yapılandırılmıştır, bu nedenle çocuğunuzun erişebileceği web sitelerinin URL’lerini manuel olarak eklemeniz gerekir.