İnfografik tasarım, pazarlama stratejinizde potansiyel müşterileri çekmek için değerli bir içeriktir. Grafik görsel kaynaklar aracılığıyla ana noktaları özetlediği için bir metnin hızlı bir şekilde anlaşılmasına olanak tanır. Ayrıca, görsel içeriğin diğer sitelerde ve sosyal medyada paylaşılma olasılığı daha yüksek olacak ve bu da ilgili bilgi kaynağı olarak şirketinize daha fazla yetki ve alaka sağlayacaktır.

designcap 1

Ne tasarım ekibiniz ne de tasarımcınız yoksa, çevrimiçi infografikleri kendiniz oluşturmak için araçları kullanabilirsiniz. Site içeriğiniz için pratik bir şekilde infografik oluşturmayı öğrenmek ister misiniz? Okumaya devam edin ve bu formatı gelen pazarlama stratejinize ekleyin. Size DesignCap İnfografik Oluşturucuyu burada tanıtacağım.

DesignCap’e Genel Bakış
DesignCap, denemeye değer infografikler oluşturmak için tercih edilen bir araçtır. Web sitesi, basit ve kullanımı kolay bir arayüze ve kapsamlı bir hazır şablon koleksiyonuna sahiptir.

Tasarım hakkında hiçbir şey bilmeyenler için daha basit hale getirmek için DesignCap basit bir kılavuz ekler. Bu kısa dinamiklerle, yalnızca gerekli bilgileri girdiğinizden emin olacaksınız.

İnanılmaz bir infografik nasıl yapılır?
Önce infografik şablonunu seçersiniz, ardından yazı tipleri, resimler, çizelgeler, arka planlar gibi ayrıntıları özelleştirir ve hikayenizi en iyi şekilde anlatmak için içeriği eklersiniz. Son adım, sosyal medya gönderilerinizde veya site makalelerinizde infografiği indirin ve kullanın.

Adım 1. Bir infografik şablonu seçin

designcap 2

Bu uygulamayı denemek için bir hesaba sahip olmak şart değildir. Ancak daha iyi bir kullanıcı deneyimi için bir tane alsanız iyi olur. Hesabınızda oturum açtıktan sonra, şablon türünüzü seçmek için “Get Started Now” düğmesine tıklayın. Dijital pazarlamayla çalışıyorsanız ve sosyal ağlar için içerik üretiyorsanız, afişler, infografikler, çizelgeler, e-posta başlıkları, sosyal medya sanatları, sosyal medya gönderileri ve daha fazlasını seçebilirsiniz. Bir infografik şablonuyla başlayalım.

Adım 2. Tasarımınızı özelleştirin

designcap 3

Müşterinizin simgeleri, metinleri ve diğer desenleriyle şablonu tercih ettiğiniz şekilde özelleştirmenin ve sanatı özel ve benzersiz kılma zamanı. İlk olarak, görüntüleri, simgeleri ve diğer görüntü öğelerini ekleyelim.

Adımlara veya vurgulamak istediğiniz bazı noktalara bazı simgeler ekleyin. DesignCap size milyonlarca çevrimiçi simge ve çizgi, ok, çerçeve maskesi vb. Gibi önceden ayarlanmış geniş bir şekil yelpazesi sunar. Tasarımınıza eklemek için birini arayın ve simgenin rengini, katmanını ve konumunu değiştirin. Fotoğraflar için, simge arama gibi milyonlarca ücretsiz stok fotoğrafından belirli bir resmi arayabilirsiniz. Ardından fotoğraf efektini uygulayın ve resme filtre uygulayın. İsterseniz görselinizi bilgisayardan da yükleyebilirsiniz. Ayrıca, arka plan olarak bir görüntü veya renk ekleyebilir veya önceden belirlenmiş bir desen seçebilirsiniz.

İnfografiğe eklenmesini istediğiniz bir veri elektronik tablonuz varsa, bir grafik kullanın. Burada çizgi, sütun, pasta, tablo, çubuk ve diğer türler gibi birkaç grafik türü vardır. Bir tür seçin ve verilerinizi XLSX, XLS veya CSV dosyasından içe aktarın. Ardından grafiği renk, metin, açıklama, değerler vb. İle kişiselleştirebilirsiniz.

3. Adım. İnfografiği indirin ve kullanın
designcap 4

İnfografiğinizi düzenlemeyi bitirdiniz mi? Şimdi ekranın sağ üst köşesindeki indirme düğmesine tıklayın ve tasarımınızı kaydedin ve istediğiniz yerde kullanın. Dilediğiniz zaman sosyal medya gönderilerinizde veya web sitesi makalelerinizde kullanabilirsiniz. Bunu gördün mü? DesignCap hayatı kolaylaştırır ve dakikalar içinde harika görünen içerikler oluşturmanıza yardımcı olur.

Değerlendirmemiz

Bir infografik, kişiliğiniz için karmaşık konuları açıklamanız için harika bir çözümdür. Grafik öğeler ve objektif metinlerin kombinasyonu kullanılarak fikirlerinizi daha anlaşılır hale getirmeniz mümkündür.

Karmaşık bir şeyi basit ve görsel olarak açıklamak istiyorsanız, DesignCap‘i deneyin. Pratik, işlevsel ve verimli. Bu araçla, sosyal ağlardaki işleriniz yeni bir görünüm kazanıyor, tasarım yapmayı bilmeyenlerin bile fikirlerini kağıda, internete koyabileceklerini kullanmanın oldukça kolay olduğundan bahsetmiyorum bile. Bu araçla ilgili harika olan şey, bir infografik parçası oluştururken sosyal medyanın ve web sitesi içeriğinin hayatını basitleştirmesidir. Az emekle ve pek çok sonuçla inanılmaz gönderiler oluşturabilirsiniz!