TXF Dosyaları Açma Hakkında Yapılması gerekenler
TXF Dosyaları Açma

Yazımızda TXF dosyaları açma hakkında sizi bilgilendirmekteyiz. Bilgisayarda TFX dosyalarını açmak için TurboTax’ı veya özel bir Microsoft programını kullanmanızı öneririz.

Dosyaları içe aktarma adımlarını bulmak için okumaya devam edin!

TXF veya Tax Exchange Format dosyaları, vergiyle ilgili bilgileri depolamak için kullanılır. Bu dosyalar gelir tablolarını, vergi formlarını ve muhasebe ayrıntılarını içerebilir. Ancak Vergi Değişimi Formatı Windows veya Mac’te yerel olarak desteklenmez. Peki TXF dosyalarını nasıl açarsınız?

En iyi seçenek üçüncü taraf uygulamalara güvenmektir. Güvenilir herhangi bir vergi hazırlama yazılımı, kullanıcıların TXF dosyalarının içeriğini görüntülemesine olanak sağlamalıdır. Aşağıda bu iş için en iyi ürünler listelenmiştir!

TXF dosyaları açma nasıl olur?

 1. TurboTax’ı kullanın

TurboTax’ı resmi web sitesinden indirin.

TXF Dosyaları Açma Adımları
TXF Dosyaları Açma Nasıl Yapılır
 1. Kurulumu çalıştırın ve kurulum işlemini tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin.
 2. Dosya menüsünü tıklayın, imleci İçe Aktar’ın üzerine getirin ve dosyanın bulunduğu yere bağlı olarak Muhasebe Yazılımından veya Finansal Kurumdan seçeneğini seçin.
TXF Dosyaları Açma Nasıl Yapılır
TXF Dosyaları Açma Hakkında
 1. Dosyalara göz at’a tıklayın.
 2. TXF dosyasını bulun, seçin ve Aç’a tıklayın .
 3. Artık dosyanın içeriğine erişebilecek ve düzenleyebileceksiniz.

TurboTax, Windows ve Mac’te TXF dosyalarına erişmenin en kolay yolu olmaya devam ediyor. Ayrıca TXF dosyalarını TurboTax’ın çevrimiçi web portalı aracılığıyla yükleyebilir ve açabilirsiniz. Ayrıca Intuit’in diğer programları TXF dosyalarını görüntülemenize olanak tanır.

2. Microsoft Money’i kullanın

Microsoft Money, Windows’ta TXF dosyaları açma basit bir seçenektir. Resmi olarak durdurulmasına rağmen Microsoft Money’i hala indirebilirsiniz .

Günümüz uygulamaları kadar gelişmiş olmasa da kullanıcı dostu arayüzü ve düşük kaynak tüketimi, Microsoft Money’i birçok kişi için tercih edilen bir seçenek haline getiriyor.

TXF dosyaları ABD’de yaygındır ancak dünyanın diğer yerlerinde çok fazla değildir. Sadece dosya içeriğini görüntülemesi gereken kullanıcılar için Microsoft Money’i kullanmak en iyisi, TXF dosyasını düzenlemek zorunda olanlar için ise önerimiz TurboTax’tır.

Ayrıca, düzenli olarak desteklenmeyen formatlarla çalışıyorsanız, evrensel bir dosya açıcı kullanmanızı ve ayrı dosya türleri için özel programlardan kurtulmanızı öneririz!

TurboTax

 • TurboTax, hem yeni hem de deneyimli vergi mükelleflerine kesintisiz bir gezinme deneyimi sağlayan sezgisel bir arayüzle birlikte gelir ancak bazı dezavantajları da vardır.
 • Bilgili bir karar vermek için her şeyi okumaya devam edin.

Vergileri doldurmak göz korkutucu bir görev olabilir; ancak size yardımcı olacak TurboTax gibi doğru uygulamayla işler çok daha sorunsuz hale gelebilir.

TXF Dosyaları Açma Hakkında
TXF Dosyaları Açma

Bu kapsamlı incelememizde TurboTax özelliklerinden, kullanıcı deneyiminden, farklı planlardan ve 2023 yılındaki tüm heyecanı karşılayıp karşılamadığından bahsedeceğiz.

İdeal bir vergi beyannamesi uygulaması hangi özelliklere sahip olmalıdır?

 • Kullanımı kolay olmalı ve gezinmek için adım adım kılavuzlu talimatlarla birlikte sunulmalıdır.
 • Kullanıcıların yatırım hesapları, W-2 formları ve diğer belgeler gibi kaynaklardan mali verileri içe aktarmasına izin verilmelidir.
 • Maksimum vergi tasarrufu için potansiyel kesintilerin ve kredilerin belirlenmesine yardımcı olun.
 • Tüm kişisel ve finansal bilgilerin güvende olmasını sağlayan güçlü güvenlik özellikleri.
 • E-dosya vergi beyannameleri, doğrudan para yatırma seçenekleri ve Kanun değişiklikleri için otomatik güncellemeler ile birlikte gelir.

TurboTax’i en iyi vergi beyannamesi uygulaması yapan şey nedir?

 1. Vergi beyanında bulunmaya yönelik rehberli süreç

TurboTax size hayatınız, geliriniz ve yatırımlarınız hakkında basit sorular sorar ve ardından vergi beyanı süreci boyunca size rehberlik eder.

Geliriniz, yatırımlarınız ve hayatınızdaki diğer değişikliklerle ilgili bilgileri girmek söz konusu olduğunda, formu manuel olarak doldurabilir veya belgenin bir resmini yükleyerek platformun ayrıntıları otomatik olarak doldurmasını sağlayabilirsiniz.

Eğer premium sürümü tercih ettiyseniz aynı şekilde 1040 formunu da yükleyerek bilgilerin otomatik olarak doldurulmasını sağlayabilirsiniz.

 1. Erişilebilirlik

İster tarayıcı kullanıyor olun ister Android veya iOS cihazınıza bir uygulama indirmiş olun, vergilerinizi sorunsuz bir şekilde beyan etmek için TurboTax’ı kullanabilirsiniz.

Üstelik formu bilgisayarınızda başlattıysanız ve mobil cihazınızda doldurmaya devam etmek istiyorsanız, cihaz değiştirerek kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

TurboTax ayrıca vergi beyanı endişelerinizde size yardımcı olacak daha geniş bir video, forum ve bilgi tabanı yelpazesiyle birlikte gelir.

 1. Denetim desteği ve maksimum geri ödeme garantisi

TurboTax uygulaması veya platformu kullanılarak bildirilen tüm vergiler, denetim desteği garantisiyle birlikte gelir. Dolayısıyla IRS sizinle iletişime geçerse TurboTax’ın vergi uzmanı denetimin anlaşılmasına ve yanıt verilmesine yardımcı olacaktır. Ancak uzmanlar sizi yasal olarak temsil edemezler.

Ayrıca hak ettiğiniz maksimum geri ödemeyi sağlamayı vaat ediyor ve başka herhangi bir vergi beyanı uygulamasını kullanarak daha büyük bir geri ödeme alacağınızı iddia ediyor; plan fiyatını size iade edeceklerdir.

İlişkili makaleler;