Ana Sayfa İnternet Mental Up Nasıl Kullanılır?

Mental Up Nasıl Kullanılır?

0
11858 teknik destek

Mental Up oyun tasarımcıları , akademisyenler ve uzman doktorların ortak bir çalışması sonucunda oluşturulmuş bir uygulamadır. Çocukların gelişim süreçleri ile ilgili yapılan tüm çalışmalarda erken yaşta zihinsel faaliyetlerin ileri yaşlardaki hayatlarında daha başarılı olduğunu ortaya koymuştur. Bu durum doğrultusunda tasarlanan uygulamalardan Mental Up çocukların görsel mekânsal algı, dikkat, analitik düşünme, hafıza ve problem çözme gibi birçok konuda kendilerini geliştirmelerini sağlayan bir uygulamadır. Çocukların hem eğlenmelerini sağlaması için yapılan görseller ve oyunlarıyla kullanıcıların beğenisini toplamaktadır. Her yaş grubuna göre farklı içeriklerinin olması geniş kitlelere ulaşmasında katkı sağlamıştır. Üyelik oluşturulup hem bilgisayardan tarayıcı üzerinden hem de aynı hesapla mobil uygulaması üzerinden kullanım sağlamaktadır.

Mental UP TÜBİTAK desteği ile geliştirilmiştir. Bunun yanı sıra Ruh Sağlığı Derneği komisyonu uzmanları tarafından da değerlendirildi. Olumlu katkılarından dolayı pedagojik ürün olarak sertifikalandırılmıştır.

Uygulama üyelik yapıldıktan sonra ücretli üyelik için sizleri yönlendiriyor. Ücretsiz olarak yaptığınız üyelikte kısıtlı olarak oyun seçeneklerinden yine yararlanabiliyorsunuz. Ama belirtiğim gibi birçok kısıtlama mevcut olduğu için tam anlamıyla uygulamayı kullanmış sayılmazsınız. Birçok özellikte sizleri tam süreme ücretli yükseltmeniz için yönlendiriyor. Ücretli tam sürümde çok fazla oyun seçeneği sunuyor. Oyunların yanı sıra bölümleri geçtikçe hem puzzle parçaları kazanarak birçok puzzle yapabiliyorsunuz hem de oyun kahramanımızın renk kıyafet ve birçok görselini değiştirerek istediğiniz hale getirebiliyorsunuz.

Şimdi nasıl üyelik yapacağımıza bakalım.

Mental Up Kurulumu

Bilgisayardan tarayıcınızdan( Google,Mozilla,Edge vb.) https://www.mentalup.net/ adresine giriş yapın. Gelen sayfanın alt tarafından şimdi başla seçeneğine tıklayın.

Karışımıza üyelik oluşturmak için bilgilerimizle giriş yapacağımız sayfa gelir. Burada profil için isim ve çocuğumuzun doğum yılını yazıp devam butonuna tıklayın.

11858 teknik destek

Sonraki aşamada ise çocuğunuzun eğitim düzeyi ve temel becerilerini belirleyin. Belirlediğimiz kriterlere göre oyunlar sistemden otomatik olarak belirlenir. Böylelikle her yaş grubu yaşına uygun etkinliklerden yararlanır. Yine devam et butonuna tıklayın.

Tercihlerimizi belirleyip bir sonraki aşamaya geçtiğimizde çocuğumuzun gelişim için hedefleri seçme imkanı sağlamaktadır. Bu sayede özellikle gelişmesini istediğiniz alanları seçebilmektesiniz. Bunlar hafıza, görsel, mantık, dikkat, sözel gibi alanlar ve seçimize göre oyunlarla devam edebiliyorsunuz.

Kriterlerimizi belirledikten sonra sıra geldi giriş yöntemimizi belirlemeye. E posta adresi ile giriş yapın veya facebook, Google bağlantı yapın. E posta adresini yazıp şifre belirleyerek egzersize başla butonuna tıklayıp giriş yapın.

Oyuna başladığımızda kahramanımız sesli ve yazılı olarak oyunu nasıl oynayacağımız konusunda bizi yönlendirir. Günlük 10 oyun oynatıyor. Oyunlar da hem sesli olarak hem de yazılı olarak anlatılıyor.

11858 teknik destek

Oyunda ayarlar bölümünden üyeliğinizi ile ilgili profil iletişim ve e posta gibi bilgilerinizi istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz ve mağaza butonuna tıklayarak Premium üyeliğe geçiş yapabilirsiniz. Premium üyelikte 3 aylık 6 aylık ve 12 aylık farklı üyelik seçenekleri sunar.

İsteğinize göre üyeliği seçip tam sürümde eğlence ile gelişime sınırsız tadını çocuklarınıza sunabilirsiniz.

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1615 Oylamalar · 1615 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikApp Store Aboneliklerin İptali Nasıl Yapılır
Sonraki İçerikPubg Mobile Smg Rehberi

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.