Ana Sayfa Bilgisayar Mac’te Windows Nasıl Kullanılır?

Mac’te Windows Nasıl Kullanılır?

0

Windows‘u Mac‘te ve macOS‘ta da Windows‘u çalıştırabilirsiniz.

Bunu zor bir iş olarak düşünebilirsiniz, ancak Windows‘u Mac‘te çalıştırmak oldukça kolaydır. Aslında, kullanımınıza ve tam gereksiniminize bağlı olarak bunu yapmanın birden fazla yolu vardır. Dolayısıyla, bir Mac‘iniz varsa, Windows‘u Apple‘ın donanımında çalıştırmak için bu yöntemlerden herhangi birini uygulayabilirsiniz.

Apple Boot Camp Yardımcısı’nı Kullanma

Mac‘te Windows‘u yerel macOS hızında çalıştırmanın en kararlı yolu Boot Camp‘i kullanmaktır. Mac‘inizin sabit diskini bölümlere ayırarak, Windows‘u Mac’te çalıştırmanıza olanak tanır. Boot Camp Yardımcısı Mac‘inizde zaten var ve Spotlight aramasını kullanarak onu bulabilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

İkili önyüklemenin iyi yanı, Mac‘inizdeki tüm Windows uygulamalarını tam hızda çalıştırabilmenizdir. Ayrıca istediğiniz zaman işletim sistemleri arasında geçiş yapma seçeneğine de sahip olursunuz.

Dezavantajı, sanal makinelerde olduğu gibi Windows ve macOS‘u yan yana kullanamazsınız. Ayrıca, aralarında geçiş yapmak için Mac‘inizi kapatmanız ve yeniden başlatmanız gerekir.

Sanal Makineyi Kullanma

Mac‘inizin depolama alanının bir bölümünü Windows için ayırmak istemiyorsanız, Mac‘inizde Windows‘u çalıştırmak için en iyi seçeneğiniz sanal makine yazılımlarıdır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Bu, Windows‘u Mac‘te çalıştırmanın en basit ve en verimli yoludur. Yalnızca ofis işlerinizi veya diğer hafif görevleri yerine getirmek için Windows‘u yüklüyorsanız, sanal bir makine sizin için idealdir.

CrossOver

Şimdi, Windows uygulamalarını Windows‘u yüklemeden macOS üzerinde çalıştırmanıza izin veren bir seçenekten bahsedelim. Bu yöntem size bir Windows lisansının maliyetinden ve bir ton depolama alanından tasarruf etmenizi sağlar.

Adından da anlaşılacağı gibi CrossOver, Windows uygulamalarını Windows‘u yüklemeden macOS’ta yerel olarak çalıştırmanıza izin verir. Eski Windows PC‘nizden yalnızca birkaç uygulama arıyorsanız idealdir.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA