Son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle  Google gelişen teknolojinin hızında yeni çalışmalara imza atmaya devam ediyorMarkalar, Google arama motorunda yer almanın yanı sıra,  eğlence, yarışma, kişisel gelişim ve farklı tarzda uygulamaları Google Paly Store aracılığıyla tüketicinin önüne sunuyorlar. Google dünya çapında kendi sınıfında en iyi arama motoru ve android işletim sistemine sahip telefon markalarının vazgeçilmez iş ortağı konumunda bulunuyor. Fakat Google Play Store ve Google Mağaza karıştırılabiliyor.

google play resim 2

Burada önemli bir karşıklığı da ayırarak başlayalım. Google Play Store, Google’ın markalarla birlikte dijital içerikleri yayınladığı bir platform. Kısacası burada sadece dijital içerikler var. Örneğin birçok mobil uygulama ve oyun buna dahil. Oysa Google Mağaza ise Google’ın fiziki ürünleri sattığı platformun ismi. Bu platformda daha ziyade telefonlar gibi elle tutulabilen fiziksel ürünler satılıyor. Çoğu kişi bu ikili ayrımı karıştırabiliyor. Google anlayış olarak ilk başlarda bilginin tüm dünyaya aktarımına aracı olarak kendisini görüyordu. Google Play Store‘larda yer alan uygulamalar ise artık günümüzün vazgeçilmez bir parçası.

Google Play Store’da Satın Alınan Uygulama Nasıl İade Edilir? (Resimli Anlatım)

Google Play Store son yıllarda adını çok geniş kesimlere duyurdu. Yapılan son araştırmalarda üretimi sağlanan 5 android cihazdan 4 adedinde Google uygulamaları mevcut olurken, diğer cihazlarda Google kendine yer bulamıyor. Google kullanımı konusunda aktif olarak 2018 yılında 1,5 milyar kullanım için kullanıcılarına teşekkür adı altında bir paylaşım yapmıştı. Şu an güncel rakamlarla bu sayı 2 milyar bandına doğru ilerledi. Google Play Store’da en fazla indirilen uygulama oyun kategorisinde olurken,  kişisel gelişim uygulamaları en az indirilen kategoride yer alıyor.

google play store tehlikeli uygulama sayisi aciklandi

Google Play Store’da bir insanın her konuda vakit geçireceği ücretli ve ücretsiz içerikler bulunuyor. Google arama motoru olarak başladığı teknoloji serüvenine gelişen formatıyla devam ediyor. Örneğin Google asistan uygulamasını Google Play Store üzerinden indirerek hiç yorulmadan sadece konuşarak sanal bir asistan edinebilirsiniz. Yüz binlerce oyun içeriğinden dilediğiniz tarzda oyunları oynayabilir, online oyun serüvenine başlayabilirsiniz.