FPS oyunlarına karşı olan ilgi her geçen gün biraz daha artarak devam ediyor. Sürekli güncellenen senaryo, geliştirilebilir oyuncu kimliği ve çok sayıda oyuncuyu buluşturan platformları sayesinde oyunseverlerin dikkatini çeken FPS oyunları arasına geçtiğimiz günlerde yerli bir oyun daha eklendi.

harp vefa 1Osmanlı ordusunda görev yapmış iki askerin başından geçenleri konu edinen ve tamamen yerli geliştiriler tarafından tasarlanan oyunun adı ise ‘Harp Vefa’ oldu. Gerçek bir hikayeden esinlenerek yazılan oyunun senaryosu Unreal Engine 4 oyun motoru ile çalışıyor. Oyunu Steam üzerinden yayına sunulabilmek için kullanıcı desteğine ihtiyacı var. Diğer FPS sunumları arasında en iyi oyunlardan biri olma şansına sahip olan Harp Vefa’ya yapılacak talep miktarı ise en çok merak edilen konulardan.

harp vefa 2Senaryosu gereği milli duygularınızı kabartacak olan oyunda kişisel zekanızı kullanarak size atanan çeşitli görevleri yapmaya çalışıyorsunuz. Oyunun Steam üzerinden yayınlanan kısa videosunda ise oyunun senaryosu hakkında kısa bir bilgi veriliyor. ‘Osmanlı ordusunda görev almış tecrübeli iki asker olan Abdullah ve Mehmet, savaştıkları cephede esir düşerler. Götürüldükleri ülkede esir hayatı yaşamak zorunda kalan Abdullah ve Mehmet, tutsak oldukları ülke, Osmanlı Devleti’ne savaş açtığında özel görevler almaya başlarlar..

harp vefa 3 Oyunu, optimum ayarlarda oynayabilmeniz aşağıdaki sistem gereksinimlerine sahip olmanız gerekiyor:

*İşletim Sistemi       : Windows 7 ve üzeri işletim sistemi

*İşlemci                     : Intel Core i5 ve üzeri

*RAM                         : 6GB RAM ve üzeri

*Grafik Kartı              : Nvidia Ge Force GTX750 ve üzeri

Yerli FPS oyunumuz Harp Vefa’ya Steam üzerinden destek vererek, ürünün satışa çıkmasını sağlamak isterseniz aşağıdaki linke tıklayıp görüşünüzü bildirmeniz yeterli olacaktır.

Link üzerinden oyunu puanlayabildiğiniz gibi, aynı sayfada oyunun kısa tanıtım videosunu da izleyebiliyorsunuz.

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=894063309&searchtext=HARP

Yerli olması sebebiyle bolca tercih görmesini dilediğimiz Harp Vefa’nın bol sayıda oyuncu sayısına erişmesini ve yerli yapımların gerek yerel, gerek global oyun piyasasında sayısal anlamda çoğalmasını ümit ediyoruz.