Bugün, App Store Aboneliklerin İptali hakkında bilgiler vereceğiz.

Abonelikler ve App Store

App Store üzerinden bir çok kullanıcı mobil ödeme ile uygulama indiriyor ya da abone oluyor. Bazı durumlarda mobil ödeme ile, bazı durumlarda da kredi kartımız ile ödemeler yapmaktayız. Fakat bazı kullanıcılar, bu abonelikleri nasıl iptal edeceği konusunda bilgiye sahip değil. Sizler için bu konu hakkında bilgi vereceğiz. Özellikle bu konu sizin güvenliğiniz için de oldukça önemlidir. iPhone kullanıcıları genellikle uygulama abonelikleri için para öderler. Fakat bu uygulama abonelikleri istenmeyen sonuçlara yol açabiliyorlar. Sizler için iptalleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Play Store ve App Store  Abonelikleri

Google Play Store, Apple’ın uygulama marketinden daha eski bir tarihe sahiptir. App Store henüz geliştirme ve güçlenme aşamasındayken, Play Store tüm Android pazarına hitap ediyor, uygulama akışı sağlıyordu. Android pazarı Apple’ın bu hamlesinden sonra, piyasada yeni bir rakip ile karşı karşıya geldi.

Bu rekabet sonucunda yapılan araştırmalara göre App Store içerik bakımından, Play Store’a oldukça yaklaştı. Özellikle yeni üretilen iPhone ve iPad modelleri için bir çok uygulama üretildi. Bu durum iki marketi birbirine oldukça yaklaştırdı. Bu rekabet iki tarafa da ücretli abonelikler sonucu oldukça fazla kazanç sağladı. Bugün ücretli aboneliklerin iptaline değineceğiz.

App Store’dan Satın Alınan Abonelikleri İptal Etme

App Store satın alınan abonelikleri iptal etmek son derece basittir. İşlem için öncelikle satın aldığınız aboneliği seçmeniz ve Apple Kimliği bilgilerinizi tam anlamıyla bilmeniz gerekiyor. Ayrıca App Store üzerinden dilediğiniz aboneliği herhangi bir şarta mağruz kalmadan iptal edebilirsiniz.

Öncelikle iPhone menüsü üzerinden App Store‘a giriş yapalım.

1-236x420.png.webp (236×420)

App Store‘a giriş yaptıktan sonra, market menüsünün sol alt kısmında ki Bugün sekmesine tıklayalım.

bugün1-236x420.png.webp (236×420)

Ardından ekranın sağ üst kısmında bulunan kişisel profil simgesine tıklayalım.

hesap-236x420.png.webp (236×420)

Bu menüde ekranın en üstünde bulunan hesap bilgilerimizin olduğu kısma giriş yapalım.

1-186x300.jpg (186×300)

Ardından ekranın alt kısımlarında bulunan Abonelikler kısmına tıklayalım.

iptal1-180x300.jpg (180×300)

Bu kısımda aboneliklerinizi göreceksiniz , işlem yapmak istediğiniz aboneliğin üzerine tıklayıp Aboneliği İptal Et diyerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Önceki İçerikGoogle Play Ödeme Yöntemi Ekleme ve Kaldırma
Sonraki İçerikMental Up Nasıl Kullanılır?
Fatih Aydın
İstanbul Üniversitesi Emlak ve Emlak Yönetimi Mezunuyum , Emlak Piyasasında uyguladığım dijital pazarlama yöntemleri ve bu yöntemleri kullanırken tanışmış olduğum grafik tasarım, web ve sosyal medya yönetimi ile birlikte Teknolojinin bir çok dalıyla tanıştım ve hayatımın bir parçası haline geldi. Bu bilgi ve birikimler ile sizlere de faydam dokunacağı için TeknoDestek ailesi ile birlikteyim , bizi takipte kalmaya devam edin :)