GoPro Hero 8 aksiyon kameraları tercih edilmesinin başlıca sebepleri ile başlayacak olursak Hero 5’ten beri, ilave bir yuvaya ihtiyaç duymadan 33 metreye kadar su geçirmezdir. Ancak kamerayı herhangi bir yere takmak için, kamerayı plastik bir çerçeveye yerleştirmeni gerekir. Çerçeve, bir vida takıp istediğiniz sayıda braket tipine takacağınız altta iki küçük halka sağladı. Hero 8 ise çerçevesiz olacak şekilde tasarlanmıştır. Kameranın alt kısmında içeri ve dışarı katlanan kendi yerleşik halkaları bulunuyor. Bu çok kullanışlı bir özelliktir.

gopro hero 8 inceleme1

Çıplak haliyle Hero 8’i Hero 7’nin önden arkaya biraz daha ince (28,4 mm ve 33 mm) olmasını sağlıyor. Ancak biraz daha geniş ve daha uzun (sırasıyla 66,3 mm ve 48,6 mm ile 62,3 mm ile 44,9 mm). Bir çerçevedeyken Hero8, Hero 7’den daha küçüktür, ancak bir şey yapmak için çerçeveye ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüzde ise Hero 8’in çok daha fazla kullanılabilir olduğudur. Bunu başarmanın yollarından biri lensi biraz daha düşük profil yapmaktır. Ancak karşılığında bir ön lens elemanının artık çıkarılmamasıdır.

GoPro Hero 8 Öne Çıkan Özellikleri

Hero 5’ten bu yana, çizilirse veya çatlarsa, ucuz bir yedek parça satın alabilirsiniz. Yeni ön lens elemanı daha kalın Gorilla Glass ile üretildi ve GoPro, darbelere karşı iki kat daha sağlam olduğunu iddia etmiştir.

gopro hero 8 inceleme2

Diğer büyük fiziksel fark, şimdi kameranın yanında pili, microSD kartı ve USB-C portunu kaplayan büyük bir kapak olması. GoPro yakında kapının gireceği yere oturan bir avuç Mod bırakacak. Bir Media Mod, daha kaliteli av tüfeği tarzı bir mikrofon, 3,5 mm mikrofon bağlantı noktası ve iki soğuk pabuç ekler. Ortam Mod açıkken su geçirmezlik özelliğini kaybedersiniz. Ancak bu daha fazla tetikçi türü çekmek için bir oyundur ve bence çoğu maceracıya hitap edecek. Kameranın bu şekilde tasarlanması kazalarda, çizilme ve kırılma ihtimalini de artırıyor.

gopro hero 8 inceleme3

GoPro Hero 8 kullanıyorsanız endişe edebileceğiniz bir konu da oldukça ısınmaya meyilli olduğudur. Çok daha sıcak ortamlar çekim yapıyorsanız haliyle test edeceğiniz sıcaklık daha da artacaktır.

Hero 8‘deki yeni lens ile GoPro otomatik beyaz dengesini ve renk ayarını yeniden tasarlamayı seçmiş. Bu özellikle cilt tonlarında, kirlerde, kırmızılarda, gökyüzünde mavilerde ve yeşilliklerde belirgindir. Genel olarak, varsayılan GoPro renginin daha keskin, daha çarpıcı bir görünümü var. Detay genel olarak mükemmel. Kontrastın biraz daha yüksek olduğunu düşünebilirsiniz. Genel olarak çok iyi bir görünüme sahip olduğunu sahiptir. Ayrıca çekimler daha canlı ve sinematik görünmektedir.

GoPro’nun uygulamalarını biraz sorunlu bulabilirsiniz. Ancak dahili ufuk tesviye ve müzik, metin, video daha fazla seçenek var. GoPro artık uygulama içindeki otomatik düzenlenen videolarda anlamlı anları daha iyi tanımlamaya çalışıyor. Bunun için meta verileri kullandığını iddia etmektedir.