iPhone'daki turuncu noktanın ne anlama geliyor?

Telefonunuza baktığınızda size bakan iPhone turuncu nokta gördüyseniz endişelenmenize gerek yok. Olmayan şeyleri göremediğiniz için o göz testini iptal edebilirsiniz. Evet o turuncu nokta gerçekten orada. Peki iPhone’unuzdaki bu turuncu nokta ne anlama geliyor? Telefon görüşmelerinizi birileri mi izliyor yoksa bunun daha iyi huylu, sıkıcı bir nedeni mi var?

HIZLI CEVAP
iPhone ekranınızdaki turuncu nokta, telefonun mikrofonunun şu anda cihazınızda yüklü bir uygulama tarafından kullanıldığı anlamına gelir. Nokta yeşile dönerse, telefonunuzdaki kamera yüklü bir uygulama tarafından kullanılıyor veya hem kamera hem de mikrofon kullanılıyor demektir. Ve bu durum bilginiz dahilindeyse sorun olmayacaktır diye düşünüyoruz.

iPhone’lardaki turuncu nokta açıklandı

Telefon sinyali simgesinin üzerindeki iPhone ekranınıza bakarsanız, turuncu bir nokta görebilirsiniz. iOS 14 ile tanıtılan bu özellik, telefonun mikrofonunun şu anda cihazınızda yüklü bir uygulama tarafından kullanıldığı anlamına gelir. Bu, Shazam’ın onu tanımlamak için bir şarkıyı dinlemesi veya sizin WhatsApp’a bir sesli mesaj kaydediyor olmanız yada sesli arama yapmanız gibi bir şey olabilir. Ayrıca bir telefon görüşmesi yapıyor veya Siri kullanıyor olabilirsiniz.

iPhone'daki turuncu nokta ne anlama geliyor? detaylı açıklamaları derledik..

Bu turuncu nokta yeşile dönerse, bu iki şeyden biri anlamına gelir. Ya kamera şu anda yüklü bir uygulama tarafından kullanılıyor. (belki Facebook uygulaması üzerinden canlı yayın yapıyorsunuz ?) Ya da hem kamera hem de mikrofon kullanılıyor. Örneğin, bir FaceTime araması yapıyorsanız .

iPhone'daki turuncu nokta ne anlama geliyor? detaylı açıklamaları derledik..

Hangi uygulamanın ışığı açtığını bulmak

Şu anda bir uygulama kullanıyorsanız ve ışık yanıp sönüyorsa, muhtemelen uygulama kendi kendini açıklayacaktır. Ancak, ışık yandığında telefonunuz bir masada oturuyorsa, bunun nedenini araştırmanız gerekir. Gerçekten de bir uygulama bilginiz olmadan mikrofon ya da kameranızı kullanıyor olabilir

iPhone'daki turuncu nokta ne anlama geliyor? detaylı açıklamaları derledik..

Bu kullanımdan hangi uygulamanın sorumlu olduğunu öğrenmek için. Kontrol Merkezi’ni açmak için ekranın sağ üst köşesinden aşağı doğru kaydırın. En üstte uygulamanın adını göreceksiniz.

Evet değerli Teknodestek.com okurları bu yazımızda sizlerle birlikte. iPhone da ki turuncu noktanın ne anlattığını araştırdık ve bunun. Nihayetinde yazımızı tamamlamış olduk. iPhone turuncu nokta hatasına benzerliği. İle göze çarpan Apple watch cihazlarınızda ki kırmızı nokta. İçin de bir yazımız mevcut. İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz için o konuda da bir araştırmada bulunduk dilerseniz diğer makalelerimizi de kontrol ederek ilginizi çeken yazılarımıza ulaşabilirsiniz.