Büyük kullanıcı kitlesi olan instagramda çeşitli sorunlar yaşanmaktadır. Bunlardan Instagram Sürekli Olarak Duruyor Hatası ‘nı sizler için inceledik.

Instagram sürekli olarak duruyor uyarısı kullanıcılara çok sık gelmektedir. Bu hatanın nedenleri ve çözümlerine bakalım.

 • Kullanıcıların genellikle güncelleme yapmaması
 • Telefon önbelleklerinin yetersiz olması, bu hatayı almalarına neden olmaktadır.

Ancak sanıldığı kadar çözümü zor olan bir hata değildir. Bu noktada çözüm işlemlerinin adım adım yapılmasıyla, kısa sürede hatanın ortadan kalkması sağlanır.

Instagram Sürekli Olarak Duruyor Hatası Neden Olur?

Instagram’da meydana gelen hataların genellikle telefon sistemi ile alâkalı olması söz konusudur. Bu hatanın önüne geçebilmek için, telefonun ayarlar bölümünden uygulamaların güncel olup olmadığının kontrol edilmesi gerekir.

Instagram durdu hatasını alan kullanıcıların çoğu, Android işletim sistemine sahiptir. Ancak diğer telefonlarda da bu hata ile karşılaşıldığı bilinir. Farklı telefonlara sahip Instagram kullanıcılarının, durduruldu hatası almaları hâlinde izleyecekleri yollar sizler için sıraladık.

Instagram Sürekli Olarak Duruyor Hatası Neden Olur?

Android

Instagram durdu hatası Android cihazlarda daha sık karşımıza çıkar. Çünkü sistem güncellemelerinin zamanında yapılmaması ve önbelleğin yetersiz olması, bu hatanın ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Depolama ve önbelleğin temizlenmesi, Instagram’da karşılaşılan hataların ortadan kalkmasına yardımcı olur.

SAMSUNG

Birçok Instagram kullanıcısı, uygulamayı kullanırken sistemden atılma ve durdurulma gibi sorunlarla karşı karşıya kalmaktadır. Instagram durdu hatası Samsung cihaza sahip kişiler tarafından çoğu kez alınır. Bu hatanın nedenleri arasında, Instagram uygulamasının güncel olmaması ve arka planda çalışan uygulamaların ön belleği doldurulması vardır.

Xiaomi

Xiaomi işletim sistemine sahip cihazlarda da, diğer cihazlarda olduğu gibi Instagram sürekli olarak duruyor uyarısı alınabilmektedir. Aynı adımları izlemek ve önbelleği temizlemek sorunun ortadan kalkmasına yardımcı olur.

Instagram Sürekli Olarak Duruyor Hatası Düzeltme

Instagram sürekli atıyor ve uygulama duruyor sorunu ile karşılaşan kişiler, bu hatanın nasıl düzeltileceği konusunda araştırma yapmaktadır. Aslında Instagram uygulamasından gelen hataların çözümü oldukça kolay ve basittir. Hatanın çözümüne yardımcı olan birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler;

 • Öncelikle bu hatayı alan kişilerin, Instagram uygulamasını kapatarak tekrardan açması gerekmektedir. Çünkü bazen hatayı çözmek bu kadar basittir.
 • Yöntemlerden bir tanesi ise, Instagram uygulamasının güncellemektir. Güncelleme yapılmayan uygulama, bir zaman sonra kullanıcıları sistemden atmaktadır.
 • Uygulama verilerini temizlemek, hatanın ortadan kalkmasına yardımcı olur.
  Uygulamayı silip tekrar yüklemek, çoğu zaman hataların ortadan kalkmasını sağlamaktadır.
 • Instagram’ın sistemden atma sorunu güncelleme sonrasında da ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle kullanıcıların tercih edeceği yöntemlerden bir tanesi de, Instagram’ın eski sürümlerini yüklemektir.
 • Uygulamalarda meydana gelen sorunlar, her zaman uygulamadan kaynaklı olmamaktadır. Telefondan kaynaklanan nedenler sonucunda da hatalar meydana gelebilir.
 • Telefonu yeniden başlatmak, durduruldu hatasını çözümü için yeterli olabilir.
  Kullanıcılar yukarıdaki yöntemleri denemelerine rağmen hâlen Instagram sürekli duruyor uyarısı almaya devam ediyorlarsa, Instagram destek hattı ile iletişime geçilmesi önerilir.

Instagramda bunun dışında farklı sorunlar yaşadığınızda nasıl destek alacağınızı öğrenmek istiyorsanız;

İnstagram Desteği ile ilgili yardım almak için adlı makalemizi inceleyebilirsiniz.