SmartThings ile birden fazla cihazı daha hızlı ve daha kolay bağlayabilir ve kontrol edebilirsiniz. Nerede olursanız olun, akıllı cihazları, ev aletlerini (buzdolabı, içecek dolabı, çamaşır makinası, çamaşır kurutucu, fırın aralığı, bulaşık makinesi, ocak, mutfak robotu hızlı vakum, klima, hava temizleyici vb.) , TV ve sunucuya yani modeme wifi den kayıtlı hoparlörler ve adaptörlerin tamamı artık tek tuşla kontrol yapılabilmektedir..

unnamed

 

Bir Wi-Fi Adaptör aracılığıyla ip ye kaydedilen cihazların durumunu konumunu seviyesini uzaktan kontrol edip ve kontrol esnasında müdahale edebiliyorsunuz.

– Birden fazla cihazı bir Mod da gruplayıp ve aynı anda kontrol edebilirsiniz. Herhangi bir kısıtlama olmadan tam kontrol edilebilmektedir.

– Saat ve çalışma koşulları da dahil olmak isteğiniz üzere açıp kapatma zamanlama alarm gibi cihaz ayarlarınızı yapılandırın ve otomatik olarak çalıştırıp kapatabilirsiniz.

– Paylaşılan ağda kontrolü etkinleştirmek için başkalarını cihazların kayıtlı olduğu bir yere davet edebilirsiniz. Tek cihaz üzerinden değil izin veya onay verilen bütün cihazlardan internet erişi olması gerekçesiyle birden fazla cihazla kontrol edebilir yönetici yetkisi verebilirsiniz.

– Bildirim özelliğini aktif hale getirip, cihazlarınızın hakkında tam kontrol edip anında müdahale veya cihazlar hakkında durum bilgisi almanıza olanak tanımaktadır.

 

Screenshot 3

SmartThings, Samsung akıllı telefonlar için optimize edilmiştir. Bazı özellikleri, diğer android cihazlarından da kullanmanıza olanak sağlar fakat Samsung cihazları gibi tam erişim vermez tam erişimi doğal olarak kendi cihazlarına farkın dalık yaratmak için olacaktır.Diğer Android üreticilerin akıllı telefonlarıyla kullanıldığında sınırlı olabilir yine de aktif olarak kullanırsınız.Fakat Features Bazı özellikler her ülkede bulunmayabilir.

Bazı mobil cihazlar desteklemeyebilir.

– RAM boyutu: 2GB üstü

Uygulama izinleri

Uygulama hizmeti için aşağıdaki izinler gereklidir. İsteğe bağlı izinler için, hizmetin varsayılan işlevselliği açıktır, ancak izin verilmez.

 

Gerekli Erişim İzinleri

Konum: Bluetooth veya BLE kullanarak yakındaki cihazları bulun.

GPS kullanarak işlemleri aktifleştirmelisiniz.

(GPS isteğe bağlıdır.)

Screenshot 2 2

İsteğe Bağlı Erişim İzinleri

  • Kamera: QR kodlarını tarayın.
  • Kişiler: Dosyaları aktarırken iletilecek kullanıcı bilgilerini doğrulayın.
  • Mikrofon: Mikrofon kullanarak ses kontrolü işlevi sağlamak için kullanılır.
  • Depolama: Eklentileri ve uygulama verilerini kaydedin ve kullanın, uygulama aracılığıyla içerik ve dosyaları aktarın.
  • Telefon: Uygulama güncellemelerini kontrol edin, kullanıcının ülkesini tanımlayın ve uygulama aracılığıyla içerik ve dosya aktarın.Sistem yazılımı sürümünüz Android 6.0’dan düşükse, Uygulama izinlerini yapılandırmak için kesinlikle android sürümlerinin güncel tutulması gerekmektedir çünkü bütün özellikler güncellemelerle eklenmektedir.Lütfen yazılımı güncelleyin iz.Önceden izin verilen izinler, yazılım güncellemesinden sonra bildirimleri istediğiniz zaman cihaz ayarlarındaki uygulamalar menüsünden sıfırlanabilir. 

    #hayatevesıgar
    #evdekal