İçeriğinizin benzersiz mi yoksa intihal mi olduğunu bilmek istiyorsanız, bugün doğru yerdesiniz. Önceden, içeriğin gerçekliğini kontrol etmenin en doğru yolu, metni google arama çubuğuna eklemek ve onu aramaktı. Arama motoru, girdiğiniz metne ve sonuçlara göre en göreceli sonuçları sağlar ve siz manuel bir karşılaştırma yapabilirdiniz.

Bu yöntem artık modası geçmiş ve tam bir zaman kaybı olarak kabul edilmektedir. Bu yazıda, birkaç saniyeden daha kısa sürede ve tam bir doğrulukla çalışmanızdaki kopyaları kontrol etmenize yardımcı olabilecek en iyi intihal kontrol araçlarından bahsedeceğiz!

intihal 1

Web’de yüzlerce ücretsiz ve ücretli intihal kontrol aracı var, ancak ne yazık ki çalışmalarında tüm araçlar güvenilir ve doğru değil. Bugün, bugünlerde internette bulunan en güvenilir hizmetleri listeleyeceğiz!

intihal 2

SearchEngineReports’tan İntihal Programı

SearchEngineReports intihal programı, web’de bulunan en güvenilir çevrimiçi araçlardan biridir. Bu ücretsiz bir araçtır ve intihali kontrol etmek için herhangi bir kayıt ve diğer formalitelerden geçmeniz gerekmez. Bu aracın işlemleri de oldukça basit ve ilk seferde çalışması anlaşılır. Tarayıcınızda bu intihal tespit programı gezinmeli ve en uygun giriş yöntemini seçmelisiniz. Küçük metin bölümleri ekleyebilir, tam dosyaları girebilir ve bu yardımcı program ile URL aracılığıyla intihali de kontrol edebilirsiniz! Bu, öğrenciler ve yazarlar için en iyisi ücretsiz intihal programı!

intihal 3

Duplichecker ünlü bir web sitesidir ve isminden de anlaşılacağı gibi, çalışmalarımızdaki kopyaları kontrol etmek için hizmetler sunmaktadır. Bu çoğaltma denetleyicisi web sitesinin kullanımı oldukça kolaydır. Akıllı telefonlar dahil her türlü cihazda çalışabilir. Bu programı kullanmak için bir tarayıcınız ve internet bağlantınız olsaydı yardımcı olabilirdi ve bu nedenle, aynı zamanda çevrimiçi olarak mevcut en çok yönlü programlardan biri olarak da bilinir. Bu araçla herhangi bir kayıt ve ödeme yapmadan tek bir günde 50 dosyaya veya 50.000 kelimeye kadar kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, bu online intihal programı yalnızca yazarlar için değil, içerik yazımı ile ilgili tüm insanlar için en iyisi olduğunu da bilmelisiniz!

intihal 4

Grammarly

Grammarly, içeriğinizden ve o araçtan her türlü hatayı tam doğrulukla kaldırmanıza yardımcı olabilecek bir yazma aracıdır. İçeriğinizi yazılı olarak sunmakta zayıfsanız, o zaman bu sizin için en iyi araçtır. Bir web sitesi üzerinden çevrimiçi olarak kullanabilir, ayrıca cihazınıza kurabilir ve MS word ile kullanabilirsiniz. Grammarly, içeriğinizdeki aptalca hataları kaldırmanın yanı sıra çalışmanızda intihal olup olmadığını da kontrol edebilir. Grammarly’nin intihal denetleyicisi özelliği ücretli sürümle birlikte gelir ancak internette bulunan en doğru hizmetlerden biri olarak kabul edilir. Grammarly’nin intihal denetleyicisi özelliği ile, çalışmanızda bulunan toplam tekrar yüzdesi ile birlikte içinde intihal olan kesin satırları bulabilirsiniz. Bu aynı zamanda kullanımı çok kolay bir intihal kontrol hizmeti / yardımcı programıdır!

intihal 5

Unicheck

Bu, bugün listemizdeki ilk intihal denetleyicisidir. Bu, çevrimiçi çalıştığı için çok güvenilir bir intihal denetleme aracıdır. Bu bulut tabanlı araç, size yalnızca çalışmanızda bulunan yineleme yüzdesini anlatmakla kalmaz, aynı zamanda benzerliklere sahip içeriğin tam referanslarını da size söyler. Bu, web siteniz veya ödevleriniz için benzersiz içerik oluşturmak istiyorsanız kullanabileceğiniz ideal bir araçtır. Bu çevrimiçi intihal kontrol aracı, içeriğinizdeki kopyaları kontrol etmek için yapay zeka kullanır ve sonuçların çok doğru ve umut verici olmasının nedeni budur. Öğretmenler de bu intihal denetleme aracını kullanabilir!

intihal 6

Plag taraması

Öğrenciler ve öğretmenler çoğunlukla bu intihal tespit aracını kullanır çünkü bu aracın veritabanının büyük bir kısmı akademik içerikle desteklenmektedir. Avusturya ve Avustralya’daki üniversitelerin çoğunda kullanılan çok güçlü bir araçtır. Öğrenciler için en iyisidir, ancak bu başkalarının kullanamayacağı anlamına gelmez. Bu çevrimiçi araç, çalışmalarınızı her türlü çoğaltma için kontrol etmek için AI kullanır ve bu, sonuçları% 100 doğru yapan şeydir. Bu intihal denetleme aracıyla içeriğin küçük bölümlerini kontrol edebilir ve aynı zamanda çoğaltmayı kontrol etmek için eksiksiz dosyaları yükleyebilirsiniz. Bu intihal denetleme aracının arayüzü oldukça basit ve anlaşılır!

Tüm bu intihal denetleyici web siteleri ve araçları, her türlü içeriği taramak için güvenilirdir!