Windows 11 24H2 Yükleme Sorunları

Windows 11 24H2’ye yükseltmeyi planlıyor musunuz? Öyleyse, bu bilgiler Windows 11 24H2 yükleme sorunlarını önlemekte ve istenmeyen sonuçları en aza indirmekte yardımcı olacaktır.

Windows 11’in desteklenen sürümlerinden herhangi birine, 24H2, 23H2 veya 22H2 sürümlerinden herhangi birine yükseltmeyi planlıyorsanız, sorunsuz bir kurulum için birkaç öneriyi kullanabilirsiniz (veya en azından daha fazla sorun yaşamanızı en aza indirebilirsiniz).

Windows 11 24H2 (2024 Güncellemesi), platformun bir sonraki önemli yenilemesidir ve uyumlu cihazlara Eylül 2024’te bir noktada dağıtılacaktır. Bu yeni bir sürüm olduğundan, yükseltme işlemi tam bir yeniden yüklemeyi gerektirecektir, bu da yükleme sırasında ve sonrasında sorunları ve hataları önlemek için bazı hazırlıklar yapmanızı gerektirir.

Her zaman yeni bir Windows sürümüne yükseltmeniz önerilir; destek, güvenlik artışı ve yeni özelliklere erişim sağlar, ancak kurulum aynı zamanda sorunlara neden olabilir. Ayrıca, hala geliştirme sürecinde olan ve çok çeşitli donanım ve yazılım yapılandırmalarıyla uyumlu bir işletim sistemi oluşturmanın her zaman zor olduğu için, erken dağıtımın ilk günlerinde beklenmedik hatalar meydana gelebilir. (Bir trilyon dolarlık bir şirket için zor olmamalı, ancak durumun böyle olduğu görünüyor.)

Windows 11 24H2 Yükleme Sorunlarını Önlemek İçin 10 Yol

Bu içerikte, yeni bir Windows sürümünü kurmadan önce ve sonra sorunları ve hataları önlemek için genellikle izlediğim adımları açıklayacağım. Bu öneriler 24H2 sürümüne odaklanmaktadır, ancak önceki sürümler (23H2, 22H2 ve hatta orijinal sürüm [21H2]) için de geçerlidir.

Sistem ve Dosyaların Tam Yedeğini Alın

Windows 11 24H2 Yükleme Sorunları

Windows 11 24H2 yükleme sorunları için en ii çözüm Yedeklemedir. Yedekleme, gerektiğinde dosyaları veya tüm sistemi kurtarmanıza yardımcı olacak geçici bir tam yedekleme yapın. Herhangi bir sistem değişikliğinden önce her zaman tam bir yedekleme oluşturmak, bir şeyler ters giderse önceki bir sürüme geri dönme olanağı sağlar.

Çakışan Uygulamaları Kaldırın

Windows 11 24H2 Yükleme Sorunları

Windows, güvenlik riskleri, performans sorunları veya diğer sorunlar oluşturabilecek uygulamaları algıladığında yükseltmeyi zorlaştırır. Örneğin, 24H2 sürümünde, işletim sistemi StartAllBack ve ExplorerPatcher gibi popüler üçüncü taraf özelleştirme uygulamalarını olan cihazlarda yükseltmeyi engeller.

Windows Update Aracılığıyla Windows 11 24H2’yi Yükleyin

Windows 11 24H2 Yükleme Sorunları

Windows 11 24H2 yükleme sorunlarını önlemek için en iyi yöntem, Windows Update ayarlarını kullanmaktır. Erken günlerde yükseltme yapmaktan kaçınmak genellikle önerilir çünkü donanım ve yazılım yapılandırmanızla tam olarak uyumlu olmayabilir.

Sorunları Önlemek İçin Boş Alan Bırakın

Windows 11 24H2 Yükleme Sorunları

Windows 11, güncellemeleri işlemek için kullanılmak üzere önceden bir kısmını ayıran “Ayrılmış Depolama” özelliğine sahiptir. Ancak, Windows 11 24H2 yükseltmesini tamamlamaya çalışırken depolama sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz.

Windows Update’ı Onarın

Yeni bir Windows sürümü başlatıldığında, cihazınızın erişimi olabilirken Microsoft’un sunucularından indirmesi biraz zaman alabilir. Ancak, sorun bazen bilgisayarınızdaki “Windows Update” hizmetinde olabilir.

Sınırlı Bağlantıyı Devre Dışı Bırakın

Windows Update aracılığıyla yeni bir sürüm indirilirken, “sınırlı” olarak ayarlanmış bir ağ bağlantısı indirmeyi engelleyebilir. Windows 11 24H2 yükleme sorunları ile karşılaşmamak için iyi bir çözüm olabilir.

Periferikleri Aygıtınızdan Ayırın

Kurulum sırasında depolama aygıtları, kameralar ve yazıcılar sorunlara neden olabilir. Sorunları önlemek için kurulum sırasında bilgisayarınızdan tüm periferikleri çıkarın. Çoğu durumda bu çözüm olmuştur.

Windows 11 24H2’nin Ortak Yükseltme Hatalarını Çözün

Karşılaştığınız bir sorun üzerine, başka birinin zaten aynı sorunu yaşayıp yaşamadığını ve nasıl bir çözüm kullandığını belirlemek için çevrimiçi olarak araştırma yapın.

Herhangi Bir Sürümden Windows 11 24H2’ye El ile Yükseltme

Sorun, özellik güncellemesi değilse ve bilgisayarınızda bir sorun varsa, en i yi yol, bir temiz kurulum yapmaktır. Bu, ayarlarınızı yeniden yapılandırmayı, uygulamaları yeniden yüklemeyi ve dosyaları önceki bir yedeğe geri yüklemeyi gerektirir.

Önceki Windows Sürümüne Geri Dönün

Yukarıda uyguladığınız tüm işlemlere rağmen Windows 11 24H2 yükleme sorunları devam ediyorsa devam ediyorsa Yeni sürüm işletim sistemi sorunlara neden oluyorsa ve deneyiminizi olumsuz etkiliyorsa, şirket sorunu düzeltene kadar önceki sürüme geri dönmeyi düşünmelisiniz.

Herhangi bir yöntemle işletim sistemini geri yüklemek genellikle sadece birkaç dakika sürer.

Her zaman akıllıca bir yükseltme değildir. Birkaç birikmiş güncelleme (yaklaşık iki ay) beklemek, en az sorunlu yeni bir sürümü kuracağınızdan emin olmak için en iyisidir.

Ben yıllardır işletim sistemini kullanıyorum ve yükseltme sırasında ve sonrasında birçok sorun yaşadım, ancak bu öneriler çoğu sorunu önlemenize yardımcı olacaktır.

Siz de Windows 11 24H2 yükleme sorunları konusunda sorun yaşıyor musunuz. Veya daha önce herhangi bir sorunla karşılaştınız mı. Bu durumlar yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.